יום שלישי, 11 בדצמבר 2018

המקרה של סוהא ג'בארה


מנגנוני הביטחון של הרש"פ עצרו את סוהא ג'בארה, אם ל-3 ילדים מאזור רמאללה, באשמת העברת כספים למשפחות החללים ברצועת עזה.

ג'בארה המוחזקת יותר מחודש במעצר שובתת רעב  וטוענת כי עברה הכאות, עינויים והטרדות מיניות, מעצרה הפך לשיחת היום בשטחים.מדי כמה ימים מפגינים במרכז רמאללה בני משפחתה של סוהא ג'בארה ופעילי זכויות אדם פלסטינים בדרישה לשחרר מהכלא הפלסטיני את סוהא ג'בארה.

ג'בארה, אם ל-3 ילדים, בעלת אזרחות אמריקנית, נעצרה בביתה בכפר תורמוס עיא באזור רמאללה ב-3 בחודש נובמבר ע"י מנגנון המודיעין המסכל הפלסטיני שבראשו עומד הגנרל זיאד הב אלריח.

מייד עם מעצרה נלקחה ג'בארה אל  בית הכלא הפלסטיני ביריחו שם היא הואשמה באיסוף כספים והעברתם לרצועת עזה עבור משפחות החללים והאסירים הביטחוניים.

מאז ה-22 בנובמבר שובתת סוהא ג'בארה רעב בכלא הפלסטיני במחאה על מעצרה והיחס שקיבלה מחוקריה, היא הועברה כבר כמה פעמים לטיפול בבית החולים ביריחו מכיוון שהיא חולת לב.

בני משפחתה שביקרו אותה בכלא סיפרו לאמצעי התקשורת הפלסטינים כי  היא הוכתה ע"י חוקריה ועברה עינויים פיזיים והטרדות מיניות מילוליות במהלך חקירתה.

סוהא ג'בארה נעצרה במסגרת המעצרים הפוליטיים שעושים מנגנוני הביטחון הפלסטינים בגדה בהוראתו של מחמוד עבאס.

ככל הנראה, מדובר בפעילת אופוזיציה שהחליטה לסייע למשפחות החללים הפלסטינים והאסירים הביטחונייים על רקע המצב ההומניטארי הקשה, הרש"פ איננה מאשימה אותה בהשתייכות לחמאס או לכל ארגון פלסטיני אחר.

מעצרה הפך לשיחת היום בגדה וברשתות החברתיות נמתחת ביקורת קשה  של הציבור הפלסטיני על הרש"פ וגם דרישה למנות ועדה עצמאית שתחקור את  העינויים וההשפלות שעברה סוהא ג'בארה ע"י חוקריה.

מעצרה של סוהא ג'בארה הוא דוגמא לשלטון הדיקטטורה של מחמוד עבאס בגדה והאופן שבו הוא מטפל בפעילי האופוזיציה הפלסטינית, גם כשמדובר בנשים.


אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר