יום שבת, 25 בפברואר 2017

הישג למצרים במלחמתה נגד "האחים המוסלמים"


גורמי הביטחון של מצרים הצליחו ללכוד אחד ממנהיגי הטרור במצרים.

מעצרו עשוי להביא ללכידת מנהיג התנועה מחמוד עזת המבוקש ע"י השלטונות.

גורמי הביטחון במצרים רשמו בסוף השבוע הישג גדול כאשר הצליחו ללכוד את אחד ממנהיגי "האחים המוסלמים", המוגדרת כארגון טרור, שהיה מבוקש במשך שלוש השנים האחרונות.
מדובר במחמד עבד אלרחמן, חבר ההנהגה של התנועה שהינו יד ימינו של מנהיג התנועה מחמוד עזת שאף הוא מבוקש על ידי גורמי הביטחון של מצרים בגלל פעילות טרור והסתה.
העיתון המצרי "אליום אלסאבע" דיווח כי מדובר במכה קשה לתנועת "האחים המוסלמים" וכי פעילים בכירים בתנועה, המבוקשים ע"י השלטונות במצרים,קיבלו הנחיה לברוח מהמדינה מחשש שאף הם ייעצרו.
שלטונות מצרים מקווים שמעצרו של מחמד עבד אלרחמן יוביל למעצרו של מחמוד עזת, שממלא את תפקיד המנהיג הזמני של התנועה, לאחר שמרבית ממנהיגיה נעצרו ע"י השלטונות לאחר עליית הנשיא א-סיסי לשלטון או שנמלטו ממצרים וקיבלו מקלט מדיני בקטאר ובטורקיה.
מצרים טענה כי מחמוד עזת מסתתר ברצועת עזה אך משלחות של תנועת חמאס שביקרו באחרונה במצרים טענו בפני ראשי המודיעין המצרי כי הדבר איננו נכון, עתה מעריכים גורמי הביטחון המצרים כי מחמוד עזת מסתתר בתחומי מצרים והוא האחראי לסדרת פיגועי הטרור האחרונים.
לפני כמה חודשים הצליחו גורמי הביטחון המצרים לחסל את מחמד כמאל, ראש הזרוע הצבאית של תנועת "האחים המוסלמים", בדירת מסתור בקהיר.
למרות הצלחות גורמי הביטחון המצרים, הפיגועים במצרים נמשכים,גורמי הביטחון טוענים כי תנועת "האחים המוסלמים" פועלת בשיתוף פעולה עם שלוחת דאע"ש בחצי האי סיני ועם תנועת חמאס ברצועת עזה.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר