יום שני, 13 בפברואר 2017

התפקיד הבא של ח'אלד משעל


תנועת "האחים המוסלמים" בכווית דוחפת למינויו של ח'אלד משעל לתפקיד המזכ"ל של תנועת "האחים המוסלמים" העולמית במקומו של אברהים מוניר שעליו יש ביקורת קשה בגלל תפקודו.

בעוד תהליך הבחירות הפנימיות בתנועת חמאס נמשך במרץ והושלם כבר השלב הראשון שלו לבחירת ההנהגה החדשה בקרב האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל, נערך ח'אלד משעל, יו"ר הלשכה המדינית היוצא, למציאת תפקיד חדש בתנועת "האחים המוסלמים העולמית".

אתר האינטרנט "בוואבת אלחרכאת אלאסלאמיה" דיווח ב-12 בפברואר כי תנועת "האחים המוסלמים" בכווית דוחפת למינויו של ח'אלד משעל לתפקיד המזכ"ל של תנועת "האחים המוסלמים" העולמית במקומו של אברהים מוניר שעליו יש ביקורת קשה בגלל תפקודו.

תנועת "האחים המוסלמים" העולמית נשלטת באופן מסורתי על ידי נציגי "האחים המוסלמים" ממצרים.

תנועת "האחים המוסלמים" בכווית היא המממנת הראשית של תנועת "האחים המוסלמים" העולמית ויש לה השפעה רבה בתנועה, יש לה גם כוח פוליטי בכווית עצמה שכן, כמה מראשיה הינם חברים בפרלמנט הכוויתי.

ח'אלד משעל נחשב לדמות חשובה בתנועת "האחים המוסלמים" מכיוון שיש לו ניסיון מדיני רב וקשרים אזוריים חשובים עם ההנהגות המדיניות בטורקיה, סעודיה וקטאר.

בחירתו לתפקיד יכולה לסייע לתנועת חמאס הסובלת ממצוקה כספית וגם לתנועת "האחים המוסלמים" העולמית הסובלת ממשבר קשה.

התנועה עומדת בפני אתגר חשוב עקב כוונתו של הנשיא האמריקני טראמפ להכריז עליה כארגון טרור.

התנועה העולמית קיבלה מכה קשה לפני כשבועיים כאשר "איחוד הארגונים האסלאמיים באירופה" (UOIE), שהוא ארגון הגג של הארגונים האסלמיים בכ 30 מדינות, הודיעה על פרישתו ממנה.

גם תנועת "האחים המוסלמים" בסוריה מאיימת לפרוש ממנה.

לפני כן, פרשו ממנה במהלך השנתיים האחרונות, תנועת "האחים המוסלמים" בירדן ותנועת "אלנהדה" בראשות השיח' ראשד אלראנושי בתוניסיה.

גם תנועת חמאס טוענת כי אין לה שום קשר לתנועת "האחים המוסלמים", למרות שהדבר מצויין במפורש באמנת החמאס מ 1988, והיא תנועה אסלאמית עצמאית, והנה דווקא מנהיגה, ח'אלד משעל הוא המועמד החדש לתפקיד מזכ"ל תנועת "האחים המוסלמים" העולמית.
אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר