יום שלישי, 6 באוקטובר 2015

פוטין מסתבך עם האסלאם


הכנסייה האורתודוכסית הרוסית תומכת בהפצצות חיל האוויר הרוסי בסוריה ומכנה את המלחמה במילים "מערכה קדושה".
האסלאם הסוני נערך לג'יהאד נגד הברית החדשה הנוצרית-שיעית בראשות רוסיה ואיראן.
 
 
 
 

המעורבות הצבאית הרוסית ברוסיה הולכת וגוברת ועכשיו היא גם לובשת אופי דתי.

הכנסייה האורתודוכסית הרוסית פרסמה גילוי דעת שבו תיארה את המעורבות הזו במילים "מערכה קדושה" ובכך העניקה מימד דתי למלחמה של הצבא הרוסי בארגוני האופוזיציה הסורית וארגוני הטרור הג'יהאדיסטי כמו דאע"ש ו "ג'בהת אלנוצרה" המשתייכים לאסלאם הסוני.

בעולם הערבי כבר נוצר הרושם כי בסוריה קמה ברית חדשה של הנצרות(רוסיה) עם האסלאם השיעי, המיוצג על ידי איראן וחזבאללה, נגד האסלאם הסוני, כאילו שחסרים סכסוכים עדתיים בעקבות תופעת "האביב הערבי".

התגובות על הודעה הכנסיה האורתודוכסית הרוסית לא איחרו לבוא, אגודת חכמי הדת המוסלמים בלבנון ותנועת "האחים המוסלמים" בסוריה הודיעו כי "הג'יהאד נגד הכיבוש הרוסי של סוריה הינו חובה הלכתית".

העיתון "א-שרק אלאווסט" דיווח ב-5 באוקטובר כי 52 חכמי דת בסעודיה קראו להילחם בכוחות הצבא הרוסי בסוריה וכי קריאה דומה השמיע האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים שבראשו עומד השיח' יוסף קרדאווי, אחד המנהיגים הבכירים של תנועת "האחים המוסלמים" העולמית.

ואילו הנשיא פוטין גייס לצידו, בנוסף לכנסיה האורתודוכסית הרוסית, גם את ההנהלה המרכזית של המוסלמים ברוסיה ואת נשיא צ'צ'ניה רמזאן קדירוב שהודיעו על תמיכה בהפצצות של חיל האוויר הרוסי בסוריה נגד מוקדי הטרור.

המעורבות הצבאית הרוסית נתפסת בקרב מדינות האסלאם הסוני כתמיכה במשטר אסד העלווי, שהינו מחוץ למחנה האסלאם הסוני, שאחראי למותם של כ300 אלף מוסלמים סונים מבני עמו תוך ביצוע מעשי טבח והפצצת נשים וילדים בחביות חומר נפץ.

העובדה כי חיל האוויר הרוסי לא הפציץ בימים הראשונים למתקפה האווירית מטרות של דאע"ש אלא את ארגוני האופוזיציה הסורית המתנגדים לבשאר אסד ובהם "צבא סוריה החופשי" רק מדגישה את העובדה כי המלחמה היא כעת בין הברית הצבאית החדשה הנוצרית-שיעית(רוסיה-סוריה-איראן-חזבאללה) נגד ארגוני האסלאם הסוני בסוריה.

המעורבות הצבאית בסוריה היא למורת רוחן של סעודיה וקטאר הסוניות הפועלות להפלת משטרו של בשאר אסד ותומכות בכסף ובנשק בקואליציית המורדים המכונה "ג'יש פתח" הפועלת בסוריה והמתבססת על ארגון "ג'בהת אלנוצרה" שהינו השלוחה של ארגון אל-קאעדה בסוריה.

גם הארגונים המרכיבים את הקואליציה הזו הופצצו באחרונה בסוריה על ידי מטוסי חיל האוויר הרוסי.

הסעודים לא אהבו את נאומו של הנשיא פוטין בעצרת הכללית של האו"ם שבו הציג את הנשיא בשאר אסד כלוחם העיקרי בטרור של ארגון דאע"ש, המלך סלמאן שיגר את שר ההגנה הסעודי מחמד בן סלמאן לפני כחודשיים למוסקבה כדי לנסות ולתאם עמדות בנושא הסורי אך הקרמלין התעקש על הישארותו של הנשיא בשאר אסד על כס השלטון.

הסעודים אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על הגברת המעורבות הצבאית הרוסית במשטרו של בשאר אסד והם מציגים את המלחמה המתפתחת עכשיו בסוריה כמאבק של רוסיה ואיראן נגד האסלם הסוני.

צפוי כי סעודיה וקטאר יגבירו את התמיכה במימון ואספקת אמצעי לחימה לקבוצות המורדים השונות בסוריה כדי שילחמו בברית הצבאית החדשה הנושאת אופי דתי נוצרי-שיעי.

מקורות בסעודיה מסרו גם כי יוגבר התיאום עם טורקיה שבה שולטת מפלגת הצדק והפיתוח, שהינה תנועת בת של "האחים המוסלמים", ושיש לה השפעה גדולה באזורי הלחימה בצפון סוריה.

העיתונות הסעודית העריכה בימים האחרונים כי ארגון "ג'יש אלאסלאם", הנתמך על ידי סעודיה,צפוי  להגביר את ההתקפות על דמשק ולהתקדם לעבר השכונות המזרחיות והדרומיות שלה.

 נראה שמה שצפוי בימים הקרובים הינו תהליך של הסלמה בלחימה בסוריה שהולכת ותופסת אופי דתי-עדתי חדש בעקבות מעורבות הצבא הרוסי בקרבות.

אחת השאלות שאין עליה עד כה תשובה היא איך יגיבו המוסלמים ברוסיה המונים כ10-14 אחוזים מאוכלוסיית המדינה והמוסלמים ברפובליקות האסלאמיות, שהשתייכו בעבר לברית המועצות, למלחמה של הצבא הרוסי בארגוני האסלאם הסוני בסוריה.

הנשיא פוטין רצה להילחם בארגוני האסלאם הקיצוני במגרש שלהם בסוריה ובעיראק אך הוא עלול להביא, בעקבות המעורבות הצבאית הגוברת בסוריה, לגל טרור אסלאמי בתוך רוסיה עצמה.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר