יום שני, 26 באוקטובר 2015

דאע"ש מנסה לרכוב על גל הטרור הפלסטיני


סרטון האיום של דאע"ש על ישראל נועד לעודד את "אינתיפאדת הסכינים" הפלסטינית ולגייס תומכים לשורותיו.
לא מן הנמנע כי הוא הקדמה לפיגוע במטרה ישראלית או יהודית בקרוב.

 בעולם הערבי מאשימים בשנתיים האחרונות את ארצות הברית וישראל באחריות להקמת ארגון דאע"ש ובמימונו, הטענה היא שמדובר בארגון שהוקם כדי לפרק ולפצל את העולם הערבי וכי מנהיג דאע"ש, אבו בכר אלבגדאדי הינו למעשה סוכן של המוסד הישראלי.

בעוד ארגון דאע"ש שם לו כמטרה ראשונה את הטיפול במשטרים הערבים, הנה הוא מוסיף עתה את ישראל לרשימת המטרות שלו.

דאע"ש פרסם ב-22 באוקטובר סרטון שהופץ ברשתות החברתיות ובו נראה רעול פנים, חמוש בתת מקלע מסוג קלצ'ניקוב, כשהוא מאיים בשפה העברית על מדינת ישראל כי ארגונו עומד לחסלה, "גבולות הסכם סייקס פיקו שמגינים על ישראל ייעלמו כשם שהם נעלמו בסוריה ובעיראק" הוא הזהיר, ברומזו כי דאע"ש מתקדם לעבר ישראל.

האם מדובר בסרטון של דאע"ש שנועד להזים את האשמות כלפיו כי הוא פרי יצירתן של ארצות הברית וישראל או שלפרסומו בעיתוי הנוכחי יש קשר הדוק לגל הטרור הפלסטיני שזכה לכינוי "אינתיפאדת הסכינים"?

האפשרות השנייה נראית יותר סבירה מכיוון שהארגון איננו מתרגש מההאשמות של העולם הערבי והטענות כלפיו ואיננו נוהג להשיב עליהן, התשובה שלו היא בדרך כלל באמצעות יישום האידיאולוגיה שלו במעשים בשטח.

בעוד מדינות ערב המתונות מנסות להרגיע את המצב בשטחים והן נגד אינתיפאדה שלישית, פרסם ארגון דאע"ש את סרטון האיום על ישראל  וייתכן בהחלט שהמחבל החמוש בסרטון המאיים בשפה העברית הינו אחד מתושבי ערביי ישראל שהצטרף לארגון דאע"ש.

 נראה שארגון דאע"ש מנסה לרכוב על גל הטרור הפלסטיני הנוכחי שבו הדור הצעיר הפלסטיני משתמש באחד מסמליו המוכרים של דאע"ש שהינו הסכין.

דאע"ש מנסה לנצל את ההזדהות העממית הפלסטינית עם גל הטרור כדי לגייס תומכים בשטחים ובקרב ערביי ישראל ובאותה ההזדמנות גם להביע, באמצעות הסרטון שפרסם, את הזדהותו עם המאבק של הפלסטינים בישראל.

עם זאת אין להוציא מכלל אפשרות שפרסום הסרטון של דאע"ש הינו הקדמה או הכנה לקראת פעולת טרור גדולה שהוא מתכוון לבצע בקרוב נגד ישראל או נגד אחת מהמטרות היהודיות שלו בחו"ל וזאת כדי לעודד את התנופה של גל הטרור הפלסטיני, לאור הביקורת הקשה הנמתחת על הנהגת חמאס ברצועת עזה כי היא מתחמקת מלסייע לאינתיפאדה בירושלים ובגדה ונמנעת מירי רקטות לעבר ישראל, דאע"ש מנסה להציג את עצמו כתומך ב"אינתיפאדת הסכינים" וכאויב הגדול של ישראל.

בעוד רבים מהפלסטינים מקבלים בברכה את הסרטון של דאע"ש יש בקרבם גם כאלה החוששים שהדבר יגרום נזק למאבק הפלסטיני.

לדעת המתנגדים, האיום הפומבי הזה של דאע"ש בהשמדת מדינת ישראל יוצר זיקה בין  הארגון לבין המאבק הפלסטיני הנוכחי בישראל, הם חוששים שישראל תנצל את הדבר מבחינה הסברתית ותציג את הפלסטינים כחלק מדאע"ש ואת עצמה כעוד קורבן של הטרור האסלאמי הג'יהאדיסטי שהיא סובלת ממנו, כמו כל מדינה ערבית או מדינה במערב.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר