יום שלישי, 2 ביוני 2015

קרב הירושה ברש"פ מתחמם


קרב הירושה ברש"פ העצים באחרונה על רקע המאבק בפיפ"א להדיח את ישראל משורותיה.
על פ מקורות ברש"פ רג'וב ודחלאן מנהלים מאבק נגד הגנרל מאג'ד פרג' על תפקיד יו"ר הרש"פ הבא.

ברחוב הפלסטיני מסתכלים על המאבק בפיפ"א בסוף השבוע שעבר בניסיון להדיח את ישראל מהארגון כחלק בלתי נפרד מקרב הירושה על תפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית לאור העובדה שהיו"ר הנוכחי מחמד עבאס עבר את גיל השמונים ועדיין לא נקבע לו יורש.

מצבו הבריאותי של מחמוד עבאס הוא טוב אך מאחורי הקלעים נפתח כבר קרב הירושה.

 מתנגדיו של ג'בריל רג'וב ברשות הפלסטינית טוענים כי הוא החריף בכוונה בשבועות האחרונים את הקמפיין הבינלאומי נגד ישראל בפיפ"א כדי לצבור לעצמו פופולאריות ברחוב הפלסטיני ולהצטייר כ"לוחם הגדול" בישראל שהביא הישג מדיני לרש"פ בזירה הבינלאומית אלא שהוא נעדר וירטואוזיות מדינית ולא הצליח להשלים את המהלך, השורה התחתונה היא שהוא גרם נזק לעצמו ולרשות הפלסטינית והעכיר עוד יותר את היחסים המתוחים בין הרש"פ לירדן מאז דצמבר האחרון  על רקע הגשת ההצעה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם.

ג'בריל רג'וב מצידו מאשים את יריבו הפוליטי מחמד דחלאן ואת ישראל בקמפיין ההסתה נגדו.

בראיונות שהעניק בתוניס ב-31 במאי, הודיע רג'וב כי "הוא נשבע בכבודו הצבאי כי תמך במועמדות של הנסיך הירדני עלי בן אלחסין לתפקיד יו"ר פיפ"א" וכי "ישראל ומחמד דחלאן ניהלו את הקמפיין נגדי כדי לקלקל את שמי הטוב".

על פי מקורות בכירים בתנועת פת"ח בגדה, ג'בריל רג'וב, הרואה את עצמו כיורשו של מחמוד עבאס, חושש במיוחד מעליית קרנו והתחזקות מעמדו של הגנרל מאג'ד פרג', ראש המודיעין הכללי הפלסטיני אשר הביא באחרונה לרש"פ הישג מדיני חשוב כאשר ניהל מבצע מוצלח על אדמת סוריה והביא לשחרורם ללא פגע של שני בני ערובה שבדים שהיו בשבי ארגון "ג'בהת אלנוצרה".

על פי אותם מקורות, הגנרל מאג'ד פרג' איננו נחשב כמושחת, בניגוד לשאר בכירי הרש"פ, והוא נתפס כאיש מקצוע ענייני המתרחק מבריתות פוליטיות ומתרכז בעבודתו, הוא נהנה מאמונו המוחלט של היו"ר מחמד עבאס ונלווה אליו באופן קבוע לנסיעותיו המדיניות בחו"ל ביחד עם הד"ר צאיב עריקאת.

מחמד דחלאן, בכיר הפת"ח לשעבר שהורחק מן התנועה על רקע סכסוך אישי עם מחמוד עבאס והואשם בשחיתות רואה אף הוא את עצמו כיורשו של מחמוד עבאס והוא מחזק באחרונה את מעמדו ברצועת עזה ובמחנות הפליטים הפלסטינים בגדה ובלבנון.

אתר האינטרנט של מחמד דחלאן

KOFIAPRESS.NET

ניהל בימים האחרונים קמפיין נגד תפקודו של ג'בריל רג'וב בקונגרס פיפ"א בציריך בסוף השבוע שעבר והאשים אותו "בבגידה וגרימת נזק לבעיה הפלסטינית וליחסי הרש"פ עם ירדן".

מקורביו של מחמד דחלאן תוקפים גם את הגנרל מאג'ד פרג', ראש המודיעין הכללי הפלסטיני, הם טוענים כי הוא משרת את האינטרסים של ארצות הברית וישראל וכי יש גורמים בישראל המנסים לבנות אותו כיורשו של מחמוד עבאס.
 

קרב הירושה הסמוי-גלוי בין הבכירים הפלסטינים על תפקיד יו"ר הרש"פ רק החל, אף אחד מהם, מלבד מחמד דחלאן המתגורר בדובאי, אינו מודה כי הוא מתחרה על התפקיד מחשש מתגובתו הקשה של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס המעוניין להמשיך בתפקידו עוד זמן רב.

סביר להניח שהמאבקים שמתכננת הרשות הפלסטינית נגד ישראל בזירה הבינלאומית בתקופה הקרובה , יהפכו, מטבע הדברים, לחלק מקרב הירושה והבכירים הפלסטינים, הרואים את עצמם כיורשיו של מחמוד עבאס, יקצינו את עמדותיהם נגד ישראל כדי לצבור אהדה ופופולאריות ברחוב הפלסטיני.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר