יום שישי, 19 ביוני 2015

עזמי בשארה-סוכן מוסד ישראלי?


עיתון באלג'יריה טוען כי הח"כ לשעבר עזמי בשארה החשוד בעבירות ביטחוניות הוא למעשה סוכן של המוסד הישראלי.
בשארה שנמלט לחו"ל ישאר בגדר חידה עד שמערכת הביטחון תיאות לשפוך אור על הפרשות שבהן היה מעורב.

 חבר הכנסת לשעבר ומיסד בל"ד, עזמי בשארה נמלט מישראל בשנת 2007 ואז פורסם כי הוגש נגדו כתב אישום כי במהלך מלחמת לבנון השניה העביר לארגון חזבאללה מידע רגיש ואף קיבל, מהארגון ומגופים זרים אחרים, מאות אלפי שקלים ובכך עבר על חוק איסור הלבנת הון.

מאז 2014 מנהל עזמי  בשארה את המרכז הערבי למחקר ולימוד מדיניות בדוחא ומשמש כיועץ לאמיר קטאר.

אולם, נראה, כי למישהו בשלטון הסורי הקורס של בשאר אסד יש  עניין לחסל חשבונות עם חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה.

האם הדבר קשור לסכנה שבה נתון שלטונו של אסד החושש כי ימיו ספורים ומתוך שנאה עזה לקטאר שעזמי בשארה משמש בה כיועץ לשליט הנסיכות?

קטאר נמצאת בברית אזורית ביחד עם טורקיה וסעודיה להפיל את שלטונו של בשאר אסד באמצעות תמיכה בכסף ובנשק בקואליציית המורדים המכונה "ג'יש פתח" שהמרכיב העיקרי שלה הינו ארגון "ג'בהת אלנוצרה" שהינו השלוחה של אל-קאעדה בסוריה.

אולם יתכן גם שהדברים נכונים, הרי לעזמי בשארה היו יחסים טובים עם המשטר הסורי,  בספטמבר 2006 יצא עזמי בשארה לדמשק ביחד עם כמה חכ"ים מבל"ד שם נפגש עם הנשיא בשאר אסשד והביע תמיכה בחמאס ובחזבאללה, אולם מאז זרמו הרבה מים בנהר הירדן, היום תומך עזמי בשארה במורדים בבשאר אסד.

 

 במה מדובר?

 

לפני כמה ימים, פרסם עיתון "אלמוואטן", היוצא לאור באלג'יריה, ראיון עם גורם בטחוני בכיר לשעבר במשטר הסורי, והשוהה בדמשק, אשר טען כי חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה הינו סוכן מוסד ישראלי חשוב הנתון למעקב של המודיעין הסורי מאז שעזב את ישראל.

לדבריו,הדרישה של ישראל להעמיד את עזמי בשאר לדין בגלל קשריו  עם החזבאללה היא סיפור מפוברק של המוסד שנועד להפוך את בשארה ל"גיבור לאומי" כדי להקל עליו לבצע את משימתו המודיעינית שהייתה "מסוכנת וחוצת גבולות".

הוא גילה כי המודיעין הסורי הצליח לאמת את חשדותיו כלפי בשארה ב2010 כאשר חשף את הקשר שלו עם המוסד הישראלי באמצעות בחורה ממוצא ספרדי שהתגוררה בלונדון, המוכרת כסוכנת של המוסד, שעימה היה עזמי בשארה בקשר.

הוא הוסיף כי בשארה גילה שהוא נתון למעקב של המודיעין הסורי ועזב במהירות את דמשק ועבר להתגורר בדוחא בירת קטאר אך סוכנת המוסד שעימה היה בקשר עזבה את לונדון ב2013 והצטרפה אליו בקטאר.

לדברי הגורם הביטחוני הסורי, שימשה הבחורה הזו כצינור הקשר הקבוע של עזמי בשארה למוסד הישראלי כדי שפעילותו לא תתגלה על ידי שירותי הביטחון של קטאר.

 

הסיפור הזה אינו מפתיע, ישנם לא מעט אנשים במגזר הערבי בישראל הטוענים, מזה זמן רב , כי חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה הינו סוכן שב"כ או סוכן מוסד ישראלי בנוסף לטענות דומות שהם משמיעים כלפי עוד חבר כנסת ערבי מפורסם ששמו שמור עימי.

הרקע לכך הינו הקשר ההדוק שעזמי בשארה ממשיך לשמור עם תומכיו בישראל, שמועות שונות המופצות על העברות כספים מקטאר לישראל והעובדה שישראל לא פועלת לעצור אותו בחו"ל בעת שהוא מבקר במדינות אירופה.

יש ברחוב הערבי בישראל התוהים, כיצד גופי המודיעין המוכשרים של מדינת ישראל אינם מצליחים להניח את ידם על המבוקש עזמי בשארה?

 

אינני יודע מהי האמת בקשר לעזמי בשארה, הוא ממשיך לתקוף באופן קבוע ובחריפות את מדינת ישראל ומדיניותה באמצעי התקשורת הערביים. נראה לי שבעוד שהוא מצליח בחו"ל, הציבור הערבי בישראל לא כל כך מתעניין בו והוא מצדו לא עושה, ככל הידוע, שום צעדים לעסקת טיעון כלשהי עם הרשויות בישראל כדי שיוכל לחזור לארץ.

בראיון שהעניק לרדיו א-שמס ב-9 במאי 2015 אמר עזמי בשארה כי אין בכוונתו לחזור לישראל בשלב הזה משום שלדעתו הוא לא יזכה למשפט הוגן וכי הוא חש שהוא נרדף מצד מערכת הביטחון.

את מקומו בציבוריות הערבית תפסו חברת הכנסת חנין זועבי וחבר הכנסת אימן עודה שהפך ל"כוכב עולה" ולראש הרשימה הערבית המשותפת.

 

ברחוב הערבי טוענים כי בישראל אין שום סוד וכי במוקדם ובמאוחר כל סודותיה מודלפים לתקשורת, לכן אם אכן עזמי בשארה קשור לשב"כ או למוסד הרי שזוהי רק שאלה של זמן עד שהדברים יתגלו.

בשלב הזה, ההדלפות על עזמי בשארה הן ממקורות ערבים, כנראה שנאלץ להמתין להתפתחויות נוספות בפרשה.

אם יתאמתו ההאשמות כי בשארה אכן עבד או עובד בשירות המוסד הישראלי יייחשב הדבר כהישג בשורה של הישגים של מערכת המודיעין הישראלית בשנים האחרונות.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר