יום שבת, 30 במאי 2015

ג'בריל רג'וב-ניצח או הפסיד?


ישראל השיגה ניצחון נקודתי בפיפ"א אך הקרב רק החל.
הרש"פ נחושה להמשיך בדה לגיטימציה של ישראל בעולם ולישראל צפויה מערכה קשה.

ברשות הפלסטינית מנסים להציג את מה שקרה בסוף השבוע בציריך שבשוויץ בכל הקשור להחלטת מוסדות פיפ"א בנושא הדרישה הפלסטינית להשעות את ישראל ממוסדות הארגון כניצחון מדיני של הרשות הפלסטינית.

מקורות בכירים ברש"פ טוענים כי המלחמה המדינית שניהל ג'יבריל רג'וב, יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית וחבר הועדה המרכזית של תנועת פת"ח, הצליחה להביך את ישראל וכי הפלסטינים הוכיחו, גם אם ברגע האחרון ויתרו על דרישתם להשעות את ישראל, כי גם חולשתם היא כוח.

ברשות הפלסטינית טוענים כי ההחלטה של פיפ"א להקים ועדה למעקב אחרי פעילות ישראל בנושא חופש התנועה של ספורטאים פלסטינים ובחינת מעמדן של חמש קבוצות הכדורגל מיהודה ושומרון הינה חשובה מכיוון שפעם ראשונה מוקמת ועדה בינלאומית שתפקח על ההפרות של ישראל וכי תמיד יוכלו הפלסטינים לשוב ולהתלונן על ישראל במוסדות פיפ"א.

לטענת מקורות ברש"פ, ישראל תיאלץ מעתה לשנות את מדיניותה בנושא חופש התנועה של הפלסטינים לא רק בנושא הספורט אלא בכלל.

בתנועת חמאס מגנים את החלטת הרשות הפלסטינית לסגת מדרישתה להדיח את ישראל ממוסדות פיפ"א.

חוסאם בדראן, אחד מדוברי התנועה אמר כי "התנהגות הרש"פ מעידה על היחס האמיתי של הרש"פ כלפי הכיבוש הישראלי, אנו מגנים את החלטת הרש"פ כלפי הכיבוש הישראלי, איך ניתן להאמין להבטחות הרש"פ כי ישראל תועמד לדין במוסדות הבינלאומיים או שיופסק עימה התיאום הביטחוני?".

גם ירדן מעורבת בנושא פיפ"א, הנסיך הירדני עלי בן חוסיין שהתמודד על תפקיד יו"ר פיפ"א מול ג'וזף בלאטר, נאלץ לוותר על ההתמודדות ולפרוש ממנה לאחר שהפסיד בסיבוב הראשון של ההצבעה.

ברחוב הירדני יש זעם רב על פיפ"א ועל ג'בריל רג'וב שסירב לתמוך במועמדותו של הנסיך הירדני.

ברשתות החברתיות בירדן יש מתקפה על פיפ"א תחת הסיסמא "השחיתות בפיפ"א נמשכת".

חבר הפרלמנט הירדני, מחמד חג'אג' דוואימה, פרסם הודעה המותחת ביקורת חריפה על התנהלותו של ג'בריל רג'וב, "עמדתו של רג'וב היא אות קין על ההיסטוריה של העם הפלסטיני והיא משרתת את האויבים הציונים של האומה הערבית" נאמר בהודעה.

הרחוב הפלסטיני עצמו סוער וברשתות החברתיות יש דרישה לפטר את ג'בריל רג'וב מתפקידו כיו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית.

רג'וב ניהל בשבועות האחרונים קמפיין הכפשה ענק נגד ישראל וברחוב הפלסטיני היו בטוחים שהוא יילך עד הסוף ולא יתקפל.

רגו'ב מצדו מנסה לתרץ את צעדיו בכך שהיה נתון ללחצים מצד בכירים מאירופה, אפריקה ומדינות ערב למשוך את דרישתו להדיח את ישראל מפיפ"א אולם הרחוב הפלסטיני אינו קונה את תירוציו.

ברשתות החברתיות מתנהל קמפיין ענק נגדו והופצה עצומה תחת הכותרת "כרטיס אדום לג'בריל רג'וב" הקוראת להדחתו המיידית, רג'וב מואשם בכישלון ובגרימת נזק כבד לרש"פ ולספורט הפלסטיני.

השאלה היא איך ישפיע המאבק של ישראל במוסדות פיפ"א על המשך מאבקה מול הרש"פ בזירה הבינלאומית.

הניצחון של ישראל במוסדות פיפ"א הינו ניצחון נקודתי בלבד, הפלסטינים נחושים להמשיך ולהילחם בישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג, במועצת הביטחון של האו"ם ובמוסדות השונים שלו.

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס נחוש להמשיך במסע הדה לגיטימציה של ישראל ואנו נמצאים רק בתחילתו של הסיפור.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר