יום שלישי, 21 באפריל 2015

תנועת חמאס נערכת לעסקת חילופי שבויים עם ישראל


מקורות בחמאס טוענים כי מגעים לעסקת חילופי שבויים נוספת עם ישראל יתחילו בקרוב.
חמאס דורשת שחרור כל עצורי עסקת שליט כתנאי לעסקה החדשה.
 
 
 

מקורות בתנועת חמאס טוענים כי בקרוב יתחדשו המגעים לעסקת חילופי שבויים עם ישראל וכי בכיסה ישנן הפתעות בכל הקשור לחיילים ישראלים המוחזקים בידיה ושנפלו , לטענתה, בשבי החמאס במהלך מבצע "צוק איתן " ברצועת עזה.

לטענות המקורות זהו הזמן לממש עסקה נוספת עם ישראל בעקבות הקמת הממשלה החדשה הצפויה בעוד שבועיים והרגיעה ביחסים של תנועת חמאס עם מצרים בתקופה האחרונה.

בתנועת חמאס מעריכים כי מצרים תהיה מוכנה לשוב ולתווך בעסקה בינה לבין ישראל.

רוחי מושתהא, חבר הלשכה המדינית של חמאס טען ב-20 באפריל בראיון לאתר התנועה "א-רסאלה" כי בידי חמאס חייל ישראלי שבוי, "תנועת חמאס לא תאמר שום מילה על גורל החייל השבוי אלא תמורת מחיר" הבטיח מושתהא.

הוא הוסיף כי תנועת חמאס קיבלה החלטה ברורה לקחת בשבי חיילים ישראלים כדי לעשות עסקות עם ישראל לשחרור האסירים הביטחוניים המוחזקים בבתי הכלא בישראל.

כזכור, תנועת חמאס הודיעה ב-20 ביוני 2014 כי לקחה בשבי את חייל צה"ל שאול אורון במהלך מבצע "צוק איתן". צה"ל הכריז על שאול אורון כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע.

תנועת חמאס מרבה לצטט באתריה דברים שאמרה זהבה שאול, אמו של החייל, בראיונות לתקשורת הישראלית, היא אמרה "מבחינתי אורון חי, אני מרגישה שאורון חי איתי ואשנה את דעתי אך ורק כשאראה אותו אם באמת הוא לא בחיים".

בכירי תנועת חמאס הציבו תנאי חדש לישראל לקראת העסקה הבאה והוא כי תשחרר את כל משוחררי עסקת שליט שנעצרו על ידה ומוחזקים בבתי הכלא בישראל.

ח'אלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר "תנועת חמאס לא תעשה שום עסקת חילופי שבויים עם ישראל עד שהיא לא תעמוד בתנאי ההסכם הקודם".

ואילו ח'ליל אלחיה, חבר הלשכה המדינית של חמאס אמר כי "תנועת חמאס לא תגלה כמה חיילים ישראלים שבויים נמצאים בידיה עד שהכיבוש ישחרר את כל האסירים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו שוב על ידי ישראל".

תנועת חמאס רומזת כי היא מחזיקה בידה גם את סגן הדר גולדין ז"ל שנחטף על ידי אנשיה לתוך מנהרה ברפיח במהלך מבצע "צוק איתן".

צה"ל קבע את מותו של סגן הדר גולדין ז"ל על סמך ממצאים שגילה במנהרה ואף התקיימה הלוויתו.

לקראת  "יום האסיר הפלסטיני" שצוין בשבוע שעבר גבר הלחץ על הנהגת חמאס לממש את קלפי המיקוח שבידיה, כנראה שמדובר בשרידי גופותיהם של החיילים שאול אורון והדר גולדין ז"ל, כדי לבצע עסקה נוספת עם ישראל שתביא לשחרורם של האסירים הביטחוניים המוחזקים בידי ישראל.

בתנועת חמאס מנסים להעלות את המחיר שאותו הם רוצים לקבל מישראל.

 לכן נוקטת חמאס במלחמה פסיכולוגית כאילו יש בידיה קלפי מיקוח חשובים, בפרסומי תנועת חמאס נאמר כי התנועה תדרוש את שחרורם של אסירים ביטחוניים "כבדים" שהורשעו במעשי רצח של ישראלים כמו חסן סלאמה, עבדאללה ברגותי, מרוואן ברגותי ואחמד סעדאת.

תנועת חמאס יוצרת ציפיות בקרב בציבור הפלסטיני כי צפויה עסקת חילופי שבויים עם ישראל בסגנון "עסקת שליט" אולם ספק רב אם תוכל לעמוד בהבטחותיה נוכח הידוע בישראל על גורל החיילים הנעדרים שאול אורון והדר גולדין ז"ל והלקחים שהפיק הדרג המדיני מעסקת שליט.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר