יום חמישי, 16 באפריל 2015

מצרים-משולש הטרור


שלושה ארגוני טרור משתפים פעולה ביניהם במטרה להפיל את שלטונו של הנשיא המצרי א-סיסי.
נשיא מצרים מאמץ את שיטות המלחמה של הנשיא גמאל עבד אלנאצר בטרור של "האחים המוסלמים".

 על רקע הקשיים הרבים שבפניהם ניצבת מצרים במלחמה בטרור הג'האדיסטי בצפון סיני ערך הנשיא המצרי א-סיסי חילופי גברי בצמרת הצבא המצרי בתחילת השבוע.

א-סיסי מינה את הגנרל נאצר אל-עאצי לתפקיד מפקד הארמיה השנייה האחראית על צפון סיני שבו מתנהלים הקרבות הקשים נגד ארגון "אנצאר בית אלמקדס" שהוא השלוחה של ארגון "המדינה האסלאמית" במצרים.

הגנרל מחמד אלשחאת שהועבר מתפקידו כמפקד הארמיה השנייה מונה לתפקיד ראש המודיעין הצבאי, תפקיד שהנשיא א-סיסי מילא בעבר.

המלחמה בטרור במצרים נמשכת על פי הקו הנוקשה שמכתיב הנשיא א-סיסי, העיתון "אליום אל-סאבע" דיווח ב-12 באפריל כי הנשיא א-סיסי פרסם צו המשנה את חוק העונשין, על פי התיקון החדש כל אדם שיחפור מנהרה על גבולות מצרים לצורך הברחת אנשים או ציוד צפוי למאסר עולם.

העיתון הסעודי "אל-עוכאט' "פרסם ב-11 באפריל כי שלטונות מצרים שוקלים להרחיב את אזור החיץ שהקימו לארך הגבול עם רצועת עזה לרוחב של 5 ק"מ  נוכח מנהרה שנתגלתה באורך של שלושה ק"מ שהובילה מסיני לרצועת עזה.

על פי הדיווח מתחילת שנת 2015  ועד היום הרס הצבא המצרי 240 מנהרות שנתגלו בגבול רצועת עזה.

 על פי מקורות מצרים, החלטת בית הדין במצרים ב-11 באפריל על הוצאתם להורג של 13 מנהיגי תנועת "האחים המוסלמים" ובראשם מנהיג התנועה ד"ר מחמד בדיע, מוכיחה כי הנשיא א-סיסי נחוש להמשיך במדיניות יד הברזל כדי לנסות ולעקור את הטרור האסלאמי הקיצוני בארצו.

המקורות דיווחו כי יש קשר בית החלטת בית המשפט להסלמה בפעילות הטרור בסיני שהייתה בתחילת השבוע, במהלך שלוש התקפות טרור של ארגון "אנצאר בית אלמקדס" בצפון סיני על נקודות ביקורת צבאיות נהרגו 13 חיילים מצרים ונפצעו עשרות אחרים.

העיסוק האינטנסיבי של הצבא המצרי במלחמה בטרור הוא אחד הגורמים לכך שהנשיא א-סיסי מהסס מלסבך את הצבא במתקפה קרקעית בתימן נגד המורדים החות'ים.

מפקדי הצבא המצרי מתנגדים ללחימה בתימן ומעדיפים למקד את פעילות הצבא במלחמה נגד הטרור במצרים.

בתנועת "האחים המוסלמים" במצרים טוענים כי הנשיא א-סיסי מתכנן להוציא להורג את מנהיג התנועה ד"ר מחמד בדיע  ולחקות בכך את נשיא מצרים לשעבר גמאל עבד אלנאצר שהורה להוציא להורג ב1966 את אחד מהמנהיגים הבולטים והוגי הדעות של התנועה סייד אלקוטב דבר שהנחית עליה מכה אנושה.

על פי פרסום מעניין בעיתון "אליום א-סאבע" ב-15 באפריל, במצרים קמה מסגרת משולשת חדשה של טרור הנקראת "ג'נד אנצאר אללה" המורכבת מנציגים של תנועת "האחים המוסלמים", ארגון אל-קאעדה וארגון "אנצאר בית אלמקדס".

גורמי הביטחון המצרים מסרו לעיתון  כי הצליחו לעצור התארגנות רחבה של המסגרת הזו שמנתה 21 חברים שהודו בביצוע 38 פיגועים ובהם הנחת מטעני חבלה, הצתת מכוניות וגנרטורים, ירי לעבר אנשי משטרה וניסיון לפוצץ תחנות חשמל ואוטובוסים.

בראש ההתארגנות עמדו אחמד מחמד מחמד ג'בר ומחמד אחמד מצטפא עבד אלמג'יד.

חברי ההתארגנות, שברשותם נתפסו כלי נשק ומטעני חבלה, תכננו לבצע פיגועים בהיקף נרחב נגד מתקני צבא ומשטרה במצרים.

שיתוף הפעולה בתחום הטרור בין שלושת הארגונים מעיד על השנאה הרבה למשטרו של א-סיסי ,שהדיח את הנשיא מחמד מורסי מבכירי "האחים המוסלמים", והרצון העז של האסלאם הסוני הקיצוני לנסות ולמוטט את המשטר מבלי לבחול באמצעים.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר