יום חמישי, 19 במרץ 2015

הלוחמה הפסיכולוגית של תנועת חמאס


גורמים בחמאס טענו, בסמוך ליום הבחירות, כי בידי התנועה סודות על החיילים הנעדרים במבצע "צוק איתן" שפרסומם ינחית מכה קשה על עתידו הפוליטי של נתניהו.
 מדובר בלוחמה פסיכולוגית ותעמולה זולה של התנועה הנמצאת במצוקה קשה ומחפשת הישגים כדי לשפר את מעמדה.
 
 

 

 
ב-16 במרץ, פחות מ24 שעות לפני פתיחת הקלפיות בישראל, פרסם אתר "א-רסאלה", המזוהה עם תנועת חמאס, מאמר תחת הכותרת "הקופסא השחורה של חמאס".
 במאמר נטען שראש הממשלה בנימין נתניהו חושש שתנועת חמאס תנחית עליו מכה קשה לעתידו הפוליטי לפני פתיחת הקלפיות ותחשוף את מה שיש לה ב"קופסא השחורה" המכילה סודות חדשים הקשורים למלחמה האחרונה ברצועת עזה.
 לדברי כותב המאמר, בכירים בתנועת חמאס אישרו את דבר קיומה של "הקופסא השחורה". הוא ציטט מדבריו של אסמעיל הניה, סגן ראש הלשכה המדינית של תנועת חמאס שאמר בעת סיור בעיר רפיח לאחר מבצע "צוק איתן" כי "לעיר רפיח יש סודות רבים של המלחמה והיא "קופסא שחורה סגורה".
במאמר נטען שוב כי החייל הישראלי סמ"ר אורון שאול, שבוי בידי תנועת חמאס וברגע שחמאס תפרסם את הגרסא שלה שתפריך את הגרסא הישראלית או תגלה פרטים חדשים על החילים הישראלים הנעדרים יהווה הדבר נקמה בבנימין נתניהו.
 "הנקמה הזו תהיה חשובה יותר מכל מחיר שחמאס יכולה לגבות תמורת המידע הזה" נכתב במאמר.
כזכור ישראל הודיעה כי החייל אורון שאול ז"ל נהרג במהלך מבצע "צוק איתן" וכי גופתו נמצאת בידי תנועת חמאס.
 עוד מגלה המאמר כי היו ניסיונות של גורמים בינלאומיים לתווך כדי להחזיר את "החיילים (הישראלים) השבויים בידי חמאס והחליפם באסירים פלסטינים אכל כל העניין נדחה עד לאחר הבחירות".
 אין זו הפעם הראשונה שבתנועת חמאס טוענים כי יש בידיהם מידע חדש שלא פורסם על החיילים הנעדרים סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל שלטענת צה"ל נהרגו במהלך מבצע "צוק איתן" וששרידי גופותיהם מוחזקים בידי חמאס.
 הפעם תנועת חמאס קשרה את טענותיה לבחירות בישראל והתיימרה להכריע את גורלו הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו באמצעות פרסום סודות מהמלחמה האחרונה ברצועת עזה, דבר שלמרות איומיה לא קרה.
 ניתן להתייחס למאמר הזה כתרגיל לא מוצלח ביחסי ציבור של חמאס שהתברר כבלון.
 נראה כי תנועת חמאס נמצאת במצוקה קשה ומנסה  לשפר את מצבה בקרב האוכלוסייה הפלסטינית גם באמצעות כזבים.
תנועת חמאס  מצפה לחילופי השלטון בישראל בתקווה שתוכל לנסות ולגרור את הממשלה החדשה שתקום לעסקת חילופי שבויים נוספת בסגנון "עסקת שליט".
 ככל הידוע אין בידי תנועת חמאס שום חייל ישראלי חי, צריך גם לזכור כי האווירה הציבורית בישראל היא שונה מהעבר וסביר להניח כי כל ממשלה חדשה בישראל תתקשה לשוב ולשחרר מאות מחבלים ביניהם רוצחים ומחבלים "כבדים" תמורת גופותיהם של שני חיילי צה"ל.
 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר