יום ראשון, 8 בפברואר 2015

הפרצוף האמיתי של תנועת "האחים המוסלמים"


העולם הערבי והאסלאמי גינה בחריפות את שריפתו למוות של הטייס הירדני אך "האחים המוסלמים" מסרבים לגנות את דאע"ש.
 מנהיג "האחים המוסלמים" בירדן קורא לה לסגת מהקואליציה נגד דאע"ש.

 

 

שריפתו של הטייס הירדני מועז אלכסאסבה בידי אנשי ארגון "המדינה האסלאמית" עוררה גל של גינויים חריפים בעולם הערבי והאסלאמי. חכמי דת מוסלמים מזרמים שונים, כולל מהזרם הסלפי, טענו כי מעשה הזוועה של ארגון "המדינה האסלאמית" הינו עיוות של דת האסלאם וכי דת האסלאם מחייבת להעניק לשבויים טיפול אנושי שישמור על כבודם ועל זכויותיהם.

 במספר התבטאויות של אנשי הדת המוסלמים נגד רצח הטייס הירדני הם אף ציטטו מתוך קובץ החדית'(תורה שבעל פה) של אלבוח'ארי הנחשב למהימן באסלאם, מפי הנביא מחמד כי "רק אללה מענה באמצעות אש" כדי להבליט את הפשע החריג של אנשי דאע"ש ששרפו את הטייס הירדני למוות.

אולם תנועת "האחים המוסלמים" העולמית סירבה לגנות את ארגון "המדינה האסלאמית" על המעשה ולכנות אותה במילים "ארגון טרור".

ווג'די ע'ניים, ממנהיגי "האחים המוסלמים" שברח ממצרים לטורקיה לאחר עליית הגנרל א-סיסי לשלטון, הצדיק בדף הפייסבוק שלו את הריגת הטייס הירדני וכתב: "מה עשה כסאסבה? הוא הרג מוסלמים, האם הוא חילק להם שוקולד? "

 למרות גילויי האחדות בירדן בעקבות שריפתו למוות של הטייס הירדני מועז אלכסאסבה והקריאות להילחם בארגון "המדינה האסלאמית" שרצח אות ולנקום את מותו, מסתבר כי תנועת "האחים המוסלמים" בירדן איננה מרוצה מהשתתפות הממלכה ההאשמית בקואליציה נגד דאע"ש.

 חמאם סעיד, מנהיג התנועה בירדן, קרא לירדן, בראיון ברדיו "סווא" ב-5 בפברואר, לסגת מהקואליציה נגד דאע"ש וטען כי "ירדן לא צריכה להשתתף בקואליציה המנוהלת על ידי ארצות הברית".

 חמאם סעיד הינו מבקר ידוע של הממלכה וקרא בעבר לירדן לנתק את קשריה עם ישראל.

בתוך כך, בירדן יש בביקורת חריפה על תנועת "האחים המוסלמים" אשר באמצעות הזרוע שלה בירדן המכונה "חזית הפעולה האסלאמית" פרסמה הודעה שגינתה את רצח הטייס הירדני מועז אלכסאסבה אך נמנעה מלגנות את ארגון "המדינה האסלאמית" ולכנות את הטייס ההרוג בתואר "שהיד".

 ההודעה כינתה את רצח הטייס במילה "פשע" אך היא כללה תיאור של האירוע מבלי להתייחס לארגון "המדינה האסלאמית".

ברשתות הפייסבוק בירדן הביעו גולשים רבים זעם רב על הודעת התנועה וכינו אותה במילים "מס שפתיים".

 השיח' חמזה מנצור, המזכיר הכללי הקודם של "חזית הפעולה האסלאמית", הופיע באחד מערוצי הטלוויזיה הפרטיים בירדן וסירב לכנות את דאע"ש במילים "ארגון טרור".

 גם השיח' סאלם סלאמה, חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם תנועת חמאס אמר : "אנשי דאע"ש נחשבים, בצורה כזו או אחרת, למוסלמים ואסור לנו לעמוד עם אויבי אללה כנגד אנשי אללה (דאע"ש) ".

סלאמה אמר עוד כי "ירדן היא הסיבה לשריפתו של הטייס כסאסבה, ממשלת ירדן היא זו שהחליטה לשלוח את הצבא שלה לסוריה לעזור לשלטון(הסורי) נגד המורדים במלחמה שאין לה שום ענין בה, היא הייתה צריכה לנקוט עמדה כמו טורקיה".

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר