יום שני, 5 בינואר 2015

תנועת חמאס ממשיכה בפעילות טרור בחצי האי סיני


מצרים מאשימה את תנועת חמאס בהמשך פעילות טרור בצפון סיני וסיוע לארגון "אנצאר בית אלמקדס".
המצרים פנו לקטאר ומדינות נוספות בדרישה להשיב להם כספים שהבריחו מנהיגי " האחים המוסלמים" והמשמשים למימון פעולות טרור בשטחם.
מקורות רשמיים בצבא המצרי מסרו כי בימים האחרונים היה בצפון סיני גל פיגועים של ארגון  "אנצאר בית אלמקדס" הנאמן לארגון "המדינה האסלאמית" (דאע"ש) שכוון נגד חיילים ושוטרים מצרים באזורי אל-עריש ורפיח.

 בפיגועים האלה נהרג חייל מצרי אחד ונפצעו ארבעה שוטרים מצרים.

 הצבא המצרי ממשיך במבצע הסריקות והחיפושים אחרי פעילי הארגון הזה והצליח להרוג שבעה מהם ולעצור 13 אחרים.

 מצרים הכריזה על מצב חירום באזור צפון סיני ופתחה במבצע צבאי נרחב נגד פעילי "אנצאר בית אלמקדס" בעקבות הפיגוע שהיה ב24 באוקטובר 2014 בצפון סיני שבמהלכו נהרגו 33 חיילים מצרים.

 הנשיא המצרי א-סיסי האשים את תנועת חמאס בסיוע פעיל ושיתוף פעולה מבצעי עם ארגון "אנצאר בית אלמקדס" בביצוע הפיגוע ונקט שורה של סנקציות בהן השעיית המשא ומתן בקהיר על יישום הסכם הפסקת אש לאחר מבצע "צוק איתן", סגירת מעבר רפיח והקמת אזור חיץ נרחב על גבולה של מצרים עם רצועת עזה.

על פי מקורות מצרים תנועת חמאס ברצועת עזה ממשיכה, גם בימים האחרונים, בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון "אנצאר בית אלמקדס" בפעילות טרור נגד יעדים מצרים בסיני, למרות הסנקציות שנקט הנשיא עבד אלפתאח א-סיסי.

העיתון המצרי "אליום אלסאבע" פרסם ב4 בינואר 2015 מפי גורמי ביטחון מצרים כי הצבא המצרי לכד ב3 בינואר חוליית חמאס שמנתה שלושה פעילים בעת שחצתה את גדר הגבול עם מצרים באזור רפיח. פעיל נוסף שהיה עימם נורה על ידי חיילי הצבא המצרי ונהרג על הגדר, גופתו נלקחה מהמקום על ידי תושבים ברפיח.

 בחקירתם התברר כי תכננו לסייע לארגון "אנצאר בית אלמקדס" בצפון סיני בפעולות טרור שנועדו ליצור אנדרלמוסיה ושיבוש תדמיתה של מצרים כדי להראות שמצב הביטחון בה איננו יציב, דבר שישפיע על הכלכלה ועל ההשקעות הצפויות במצרים בשנה הבאה.

 מהחקירה עולה כי שלושת פעילי חמאס תכננו לבצע פיגוע בכנסיות נוצריות בצפון סיני ב7 בינואר בעת חגיגות חג המולד ולהראות שהצבא המצרי נכשל בכל הקשור במלחמתו בטרור בצפון סיני ובמיוחד בפעילותו נגד ארגון "אנצאר בית אלמקדס".

מקורות ביטחון מצרים מסרו לעיתון "אליום אלסאבע" כי תנועת חמאס היא המנוע הראשי של ארגוני הטרור בצפון סיני וכי ארגונים אלה אינם יכולים לבצע פיגועים בלי תיאום והכנה של הזרוע הצבאית של חמאס "עז א-דין אלקסאם" ברצועת עזה שיש לה ניסיון רב , יכולות שימוש בנשק מתקדם, וכשירות גבוהה כתוצאה מאימונים שהיא מקיימת כמו צבא סדיר.

 ביטאון החמאס "אלרסאלה" טען כי הצעיר שנהרג על גדר המערכת מירי הצבא המצרי הינו זכי זיאד אלהובי בן 17 שעבד כרוכל ברפיח.

לטענת העיתון, הצעיר ניסה להסתנן למצרים על ידי חציית גדר הגבול מסיבות כלכליות כדי לפרנס את משפחתו דלת האמצעים.

בתנועת חמאס מודים כי הצבא המצרי הצליח לחסום את פעילות ההברחה במנהרות וכי מדובר בניסיון ראשון להסתנן למצרים באמצעות חציית גדר הגבול בין הרצועה למצרים.

 

מצרים נגד השיח' יוסף קרדאווי

במסגרת המלחמה של מצרים בארגוני הטרור האסלאמיים הקיצונים ובראשם תנועת "האחים המוסלמים" שהוכרזה כתנועת טרור, פנה משרד המשפטים המצרי באופן רשמי לקטאר בבקשה ממנה לתפוס כספים הנמצאים בבנקים במדינה והנאמדים במיליוני לירות מצריות.

 לטענת המצרים מדובר בכספים שהבריח ממצרים השיח' יוסף קרדאווי, מהמנהיגים בולטים של תנועת "האחים המוסלמים" העולמית והמחזיק בתואר "ראש אגודת חכמי הדת המוסלמים העולמית".

 השיח' קרדאווי מבוקש על ידי שלטונות מצרים בחשד כי הסית לפעולות טרור נגד משטרו של הנשיא א-סיסי ואף מימן אותן.

 שלטונות מצרים החרימו כספים ורכוש השייכים לקרדאווי.

 מצרים דורשת מקטאר להשיב אליה את הכספים הנמצאים בבנקים שלה ושקרדאווי השיגם באמצעות תרומות ומימון מגורמים אסלאמיים מחוץ למצרים.

 משרד המשפטים המצרי פנה למדינות זרות נוספות בבקשה להחזיר למצרים כספים שהבריחו מנהיגי תנועת "האחים המוסלמים" במצרים לבנקים בחו"ל ושימשו למימון פעולות טרור נגד משטרו של הנשיא א-סיסי.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר