יום חמישי, 22 בינואר 2015

רמת הגולן-שדה המערכה הבא עם חזבאללה


ארגון חזבאללה מתכנן להפוך את רמת הגולן בסיוע איראן וסוריה לחזית מלחמה נוספת עם ישראל.
 פרשנים ערבים מעריכים כי פיגוע הנקמה של חזבאללה בישראל ייעשה באמצעות מנהרות שנחפרו בשטח לבנון.
מנהיג חזבאללה שיח' חסן נצראללה הבטיח כבר לפני יותר משנה לפתוח בחזית חדשה נגד ישראל מרמת הגולן.

 ההכנות לכך בשטח נעשו בתיאום עם המדינות החברות  ב"ציר הרשע",  איראן וסוריה.

 פעילות חזבאללה ברמת הגולן החלה כפעילות נגד ארגוני האופוזיציה הסורית כדי לסייע לבשאר אסד אך במקביל החל חזבאללה להקים בסיס חדש בתל אל-אחמר באזור קוניטרה בסיוע של מומחים איראניים.

 חזבאללה מתרץ את נוכחותו ברמת הגולן בכך שהוא מסייע לבשאר אסד לשמור על שלטונו מפני ישראל והארגונים הג'יהאדיסטים ובראשם ארגון "ג'בהת אלנוצרה".

לטענתו, ישראל שואפת להרוס את סוריה ולשם כך היא חברה לארגונים האלה ומסייעת להם בלוגיסטיקה, בכסף, בטיפול רפואי לפצועים ולעיתים בסיוע ארטילרי.

 בתמורה היא מקבלת מהם מידע מודיעיני על פעילות חזבאללה באזור קוניטרה.

 מקורות בעיתונות הלבנונית שתודרכו על ידי גורמים בחזבאללה מדווחים על כך שב "ציר הרשע" איראן-סוריה-חזבאללה התקבלה ההחלטה לפתוח חזית צבאית מול ישראל ברמת הגולן שתתיש אותה ותביא לנסיגתה המלאה ממנה כפי שנסוגה מדרום לבנון.

 על פי המקורות האלה מנהיג חזבאללה השיח' חסן  נצראללה יודיע על כך באופן רשמי בנאום שהוא עתיד לשאת בקרוב.

 

התגובה נגד ישראל-פיגוע באמצעות מנהרות?

תקיפת השיירה של חזבאללה ברמת הגולן המיוחסת לישראל נתנה הצדקה לארגון להאיץ את התהליך שבו החל ברמת הגולן והמסרים שהוא משדר הם כי לא יאפשר לישראל לכפות עליו כללי משחק חדשים.

מקורות לבנונים מעריכים כי ההכנות לפיגוע נקמה נגד ישראל כבר בעיצומן, ההחלטה כבר נפלה  והפיגוע ייצא לדרך בקרוב.

 עיתונאים ערבים הניזונים ממקורות בחזבאללה מצביעים על אפשרות פיגוע נקמה של חזבאללה באמצעות חדירה במנהרות משטח לבנון לישראל.

 העיתונאי הידוע עבד אלבארי עטוואן פרסם מאמר  ב21 ינואר בעיתון "ראי אליום" ובו כתב:

 "אני אישית ביקרתי לפני שנתיים ב"מוזיאון" החזבאללה של מלחמת 2006(מלחמת לבנון השניה) בעיירה מליתא בדרום לבנון וראיתי דוגמא של המנהרות שהשתמשו בהן כוחות חזבאללה, אם ל"תלמידים" (חמאס) היו הישגים אז מה יהיו ההישגים של "המורים" (חזבאללה) אשר אימנו את אנשי חמאס בהנדסת המנהרות כמו שאימנו אותם באומנויות הלחימה האחרות כמו ייצור טילים ושימוש במזל"טים". 

 

הקשר בין תקיפת השיירה ברמת הגולן לנושא הגרעין.

 

פרשנים בעולם הערבי רואים קשר ישיר בין תקיפת שיירת חזבאללה ברמת הגולן וחיסולו של הגנרל האיראני מחמד עלי אללה דאדי לבין המשא ומתן של איראן עם המערב על נושא הגרעין.

 להערכתם, ישראל ביצעה את התקיפה בגלל זעמה על העסקה המתגבשת בין איראן למערב ובניסיון לטרפד אותה.

 העיתון "אלספיר" הלבנוני דיווח ב21 ינואר מפי גורמים סורים יודעי דבר כי הגנרל קאסם סולימאני, מפקד גיס "אלקודס" במשמרות המהפכה האיראניים נפגש לפני עשרה ימים בדמשק עם הנהגת חזבאללה ועדכן אותה על התקדמות גדולה במשא ומתן עם המערב בנושא הגרעין וכי ארה"ב עדכנה את סעודיה וישראל בכך.

לדבריו ארצות הברית לא תאפשר לישראל לגרור את האזור למלחמה כוללת שתפגע בהישג האמריקני כיון שהיא מעוניינת בתיאום עם איראן כנגד ארגון "המדינה האסלאמית" (דאע"ש) ובמציאת פתרון פוליטי למצב בסוריה.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר