יום ראשון, 18 בינואר 2015

פסק הלכה אסלאמי קורא לרצוח את ההנהגה המצרית בראשות הנשיא –סיסי


אחד מראשי תנועת "האחים המוסלמים" פרסם פסק הלכה הקורא לרצח ההנהגה מצרית ובראשה הנשיא א-סיסי בשל הנחיות שנתנה בזמן ההפיכה הצבאית.
כוחות הביטחון במצרים נערכים ליום השנה לציון "מהפכת ה-25  בינואר" בגלל חשש למעשי אלימות.

נשיא מצרים אנוואר סאדאת נרצח ב-6 באוקטובר 1981 בידי קיצונים מוסלמים, זמן לא ארוך לפני שנרצח פרסמה "תנועת האחים המוסלמים" במצרים פסק הלכה (פתווא-בערבית) המתיר את דמו.

 מתוך עשרים הסעיפים שבפסק ההלכה רק שלושה עסקו בתהליך השלום עם ישראל, יתר הסעיפים עסקו בזירה המצרית והתנגדותו של סאדאת לפעילות תנועת "האחים המוסלמים".

 האם ההיסטוריה תחזור על עצמה?

 

בסוף השבוע היו הפגנות במצרים של פעילי תנועת "האחים המוסלמים" שבמהלכן הונפו דגלים של ארגון אל-קאעדה, ההפגנות היו לתמיכה בנשיא המודח מחמד מורסי העומד לדין בבית משפט בקהיר.

 ד"ר מחמד מוחתאר ג'ומעה, שר ההקדשים המצרי פרסם הודעה המגנה את פעולות הטרור של "האחים המוסלמים" נגד הצבא והמשטרה במצרים שבה נאמר כי הם "חזרו לדרך האלימות וכי ההנהגות שלהם מטיפות לאלימות ורצח, כמו כן הוא גינה את פעולות דאע"ש והשתלטות ארגון בוקו חראם על עשרים אחוזים מאדמת ניגריה.

 

אולם מה שמדאיג יותר את שלטונות מצרים הינו פסק הלכה שפרסם אחד ממנהיגי "האחים המוסלמים" הקורא לרצוח את חברי ההנהגה המצרית ובראשם את הנשיא עבד אלפתאח א-סיסי.

את פסק ההלכה פרסם השיח' סלאמה עבד אלקווי, הדובר לשעבר של משרד ההקדשים במצרים השוהה בטורקיה ביחד עם עוד כמה מראשי התנועה שנמלטו ממצרים לקטאר ואח"כ מצאו מחסה בטורקיה.

 בטורקיה גם נמצא הבסיס הקדמי של תנועת חמאס שהיא תנועת הבת של "האחים המוסלמים".

 בהופעה בערוץ הטלוויזיה "אל-שרק" המשדר מטורקיה והמזוהה עם תנועת " האחים המוסלמים", פרסם השיח' אלקווי פסק הלכה שבו קרא להרוג את הנשיא א-סיסי בטענה שהוא אחראי לפעולות הרג במצרים לאחר הפלתו של הנשיא מחמד מורסי.

בפסק ההלכה נאמר: " כל מי שיהרוג את הנשיא עבד אלפתאח  א-סיסי וכל המנהיגים שעמו, הרי שזה ביקוש חסדו של אללה, כל מי שייהרג תוך כדי כך, הוא שהיד אצל אללה".

 

 השלטון המצרי מיהר לגייס חכמי דת מטעמו  שיגנו  את פסק ההלכה הזה.

ד"ר יאסר ברהאמי גינה באתר האינטרנט שלו הנקרא " אני הסלפי" את פסק ההלכה ושאל :

 "האם שמעת בעצמך או באמצעות עדים את הנשיא א-סיסי מורה לבצע מעשי הרג או אונס כפי שאתה טוען?"

השיח' עלי עבד אלהאדי, מחכמי הדת של אלאזהר, אמר לעיתון "אלקודס אלערבי" ב15 בינואר כי השיח אלקווי שפרסם את פסק ההלכה הינו כופר ומשתייך לפורשים מהאסלאם ( ח'ווארג'-בערבית) וכי אין לתפוס אותו בדבריו.

 

הנשיא המצרי א-סיסי מנהל מלחמת חורמה בתנועת "האחים המוסלמים" ולאחר שהדיח את נציגה הנשיא הקודם מחמד מורסי, הוא הוציא אותה מחוץ לחוק והכריז עליה כתנועת טרור.

 עשרות ממנהיגיה ובראשם השיח' יוסף קרדאווי נמלטו ממצרים לקטאר וטורקיה והנשיא דורש מקטאר להסגירם למצרים ולהחרים את כספיהם הנמצאים בבנקים בקטאר ומשמשים לטענתו למימון פעולות טרור במצרים.

 פסק ההלכה של אחד מראשי תנועת " האחים המוסלמים" הקורא לרצח ההנהגה המצרית ובראשה הנשיא א-סיסי רק מחריף את המתיחות בין התנועה לשלטון ומרחיק כל אפשרות לפיוס לאומי.

 המצב הביטחוני במצרים מתוח בגלל הטרור האסלאמי הקיצוני. יש מתיחות רבה באזור קהיר בגלל משפטו הנמשך של הנשיא המודח מחמד מורסי, בחצי האי סיני נלחם הצבא המצרי בטרור של ארגון "אנצאר בית אמקדס",  השלוחה המצרית של ארגון "המדינה האסלאמית", וכוחות הביטחון המצרים נערכים לאירועי יום השנה ל "מהפכת ה-25 בינואר" שהיא תחילת ההתקוממות המצרית במסגרת אירועי "האביב הערבי".

 בידי כוחות הביטחון של מצרים מידע כי הגופים האסלאמיים הקיצונים מתכוונים להתסיס את ההמונים ביום הזה למעשי אלימות נגד השלטון.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר