יום שני, 12 בינואר 2015

מי מוכן להילחם בטרור האסלאמי הקיצוני?


הפלסטינים חוששים כי גל הטרור האסלאמי בצרפת ישבש את מהלכיהם המדיניים וישפר את תדמיתה של ישראל באירופה.
הנשיא המצרי א-סיסי מתגלה כלוחם נחרץ בטרור האסלאמי הקיצוני ובעל יוזמה ותושייה בתחום זה.
פיגועי הטרור האחרונים בצרפת התרחשו כמה ימים בלבד לאחר שצרפת הצביעה לטובת הפלסטינים במועצת הביטחון של האו"ם בנושא הצעת ההחלטה לקבוע לוח זמנים לסיום הכיבוש הישראלי בשטחים ולאחר שהפלסטינים החלו לנחול ניצחונות מדיניים בפרלמנטים של אירופה כמו בפרלמנט הבריטי אשר הכיר בפלסטין כמדינה והחלטת בית הדין האירופי לצדק להוציא את תנועת חמאס מרשימת ארגוני הטרור.

החשש בקרב הפלסטינים הוא כי הצלחותיהם המדיניות עלולות להימחק בתוך זמן קצר כתוצאה מהטרור האסלאמי הקיצוני.

 שירותי הביטחון בבירות אירופה בכוננות ובדריכות מחשש שגל הטרור האסלאמי יגיע גם אליהן והתרחשות פיגועים נוספים בקרוב עלולה להסיר את הבעיה הפלסטינית מסדר היום המדיני והתקשורתי באירופה.

 לרשות הפלסטינית ולראשה מחמוד עבאס היו בחודשים האחרונים הצלחות בהכפשת שמה של ישראל באירופה והצגתה כ "מדינת טרור".

 עתה חוששים הפלסטינים מהתהפכות היוצרות והם עלולים לעמוד בפני מצב שהמדינה שתוארה על ידם כ"מדינת טרור" תזכה לאהדה ותהפוך למדינה הנמצאת בחוד החנית של המלחמה בטרור האסלאמי הקיצוני.

חשש פלסטיני נוסף הוא שהתקשורת האירופאית האוהדת את הבעיה הפלסטינית תפסיק לעסוק ב"טרור הישראלי בשטחים" ותעבור לעסוק בטרור האסלאמי הקיצוני.

 הפרשן הפלסטיני הנודע עבד אלבארי עטוואן תיאר זאת במילים:" מי שירוויח מפיגועי הטרור בצרפת היא מדינת ישראל".

 מסתבר כי ישראל איננה לבד במזרח התיכון הנלחמת מלחמת חורמה נגד הטרור האסלאמי הקיצוני.

 מי שמתגלה כלוחם גדול בטרור האסלאמי הינו הנשיא המצרי עבד אלפתאח א-סיסי אשר הבין, בעודו קצין בכיר לובש מדים, את הסכנה בעליית תנועת "האחים המוסלמים" לשלטון במצרים והדיח בהפיכה צבאית את הנשיא מחמד מורסי, מנהיגי התנועה נמלטו לקטאר וטורקיה וא-סיסי דאג להוציא את התנועה מחוץ לחוק והכריז עליה תנועת טרור.

 עתה דורש הנשיא א-סיסי מקטאר להסגיר למצרים את ראשי תנועת "האחים המוסלמים" ובראש השיח' יוסף קרדאווי ולהחרים את הכספים שלהם הנמצאים בבנקים בקטאר בטענה כי הם משמשים למימון פעולות טרור במצרים.

בשטח עצמו מנהל הנשיא א-סיסי מלחמה עקובה מדם בצפון חצי האי סיני נגד ארגון "אנצאר בית אלמקדס" המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית" (דאע"ש).

במבצע מעצרים נרחב שעשה הצבא המצרי סיני נלכדו עשרות מובטלים ומכורים לסמים שגויסו על ידי ארגון "אנצאר בית אלמקדס" וצוידו באופנועים ומכשירי קשר לפעולות מעקב אחרי תנועות הצבא המצרי.

פעילות נוספת של הנשיא א-סיסי הינה נגד הטרור החמאסי.

המודיעין המצרי גילה את הסיוע הפעיל של תנועת חמאס מעזה לארגון "אנצאר בית אלמקדס" בסיני והמעורבות הישירה של חמאס בפיגוע נגד הצבא המצרי ב22 אוקטובר 2014 במהלכו נהרגו 33חילים מצרים.

בעקבות הפיגוע הורה א-סיסי על סגירת מעבר רפיח והקמת אזור חיץ גדול בעומק של חמישה ק"מ על גבול רצועת עזה עם מצרים.

 ההישגים כבר בולטים בשטח, תופעת מנהרות ההברחה נעצרה כמעט לחלוטין והחמאס נאלץ להגביר את הייצור העצמי של הנשק שלו ולחפש נתיבי הברחה חדשים.

 

יוזמות חדשות של הנשיא א-סיסי בתחום המלחמה בטרור:

 

בתקופה האחרונה נקט הנשיא א-סיסי בשתי יוזמות למלחמה בטרור האסלאמי הקיצוני:

 

א.ב-1 בינואר, לקראת אירוע לציון יום הולדת הנביא מחמד, קרא א-סיסי לראשי הממסד הדתי הרשמי במצרים לשנות את השיח הדתי ולהכין שיח חדש שיתמודד עם התופעות הקיצוניות של דת האסלאם ובראשן הטרור.

 ד"ר שוכי עלאם, המופתי של מצרים הודיע כי משרדו לקח על עצמו את המשימה וכי הוא כבר מכין חומרים בשפה הערבית והאנגלית להפצה ברשות החברתיות.

ב. ב-11 בינואר הפנה הנשיא –סיסי קריאה לכל מדינות העולם לשתף פעולה במלחמה בטרור האסלאמי הקיצוני ולפעול באו"ם להעברת החלטה על סגירת כל אתרי האינטרנט של הטרור הג'יהאדיסטי העולמי.

 מדובר ב35 אתרים שבחלק מהם יש תמונות של פיגועי דאע"ש, כרוזים של ארגוני הטרור השונים והוראות להכנת מטעני חבלה.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר