יום שבת, 6 בדצמבר 2014

האם דאע"ש הגיע לרצועת עזה?


ברצועת עזה הופצו כרוזים בחתימת ארגון "המדינה האסלאמית" ובהם איומים ברצח.
ההערכה היא כי תנועת חמאס עומדת מאחורי המעשה כדי ליצור אווירת בלבול ופחד במטרה להביא להתפטרותה של ממשלת ההסכמה הלאומית בראשות ראמי חמדאללה.

 

לפני כמה ימים הופצו ברצועת עזה שני כרוזים בחתימת ארגון "המדינה האסלאמית". הכרוז הראשון איים על הנשים ברצועת עזה כי עליהן ללכת ב "לבוש השריעה" אחרת  "יאונה להן רע" והכרוז השני איים על חייהם של 15 סופרים פלסטינים אותם הוא תיאר כ " כופרים וחוטאים".

תושבים ברצועת עזה מספרים כי ברצועה יש אווירה של חוסר ביטחון מזה כמה שבועות לאחר שהונחו מטעני חבלה סמוך לבתיהם של כעשרה מבכירי תנועת הפת"ח ברצועה. עד היום לא נעצרו האחראים למעשה ומי שזוכה לשמירה ואבטחה הם רק בכירים בתנועת חמאס.

איאד אלבזם, דובר משרד הפנים ברצועת עזה טוען כי הפצת הכרוזים בחתימת "המדינה האסלאמית" היא "מעשה קונדס והרפתקה של כמה צעירים" אך נמנע מלומר האם מתקיימת חקירה בנושא.

 בתנועת הפת"ח ברצועה לא ממעיטים בסכנה שבכרוזים שבהם ישנה הסתה ואיומים ברצח, לא ברור מי עומד מאחורי הכרוזים אך יש גם חשש שארגון "המדינה האסלאמית" ינסה לנצל את התסכול בקרב הדור הצעיר עזתי, במיוחד בעקבות מבצע "צוק איתן" כדי לגייס צעירים לשורותיו.

פרשנים פלסטינים מעריכים כי תנועת חמאס היא שעומדת מאחורי הפצת הכרוזים בחתימת "המדינה האסלאמית" כשם שהיא עומדת מאחורי אירוע הנחת מטעני החבלה סמוך לבתיהם של בכירי תנועת הפת"ח.

להערכתם חמאס רוצה להשתמש בשמו של ארגון "המדינה האסלאמית" כדי לזרוע פחד ובלבול בקרב תושבי הרצועה מחד ומאידך גיסא ליצור את התחושה שאין ביטחון ברצועה בגלל מחדליה של ממשלת ההסכמה הפלסטינית בראשותו של ראמי חמדאללה.

 תנועת חמאס התנערה באחרונה מהאחריות למנגנוני הביטחון ברצועת עזה והאשימה את ממשלת ההסכמה הלאומית של חמדאללה באוזלת יד וחוסר תפקוד בכל הקשור לביטחון ברצועת עזה וזאת במסגרת ניסיונותיה להביא להתפטרותה של הממשלה והנצחת שלטון חמאס ברצועה.

אין כרגע סימנים לכך שארגון "המדינה האסלאמית" הצליח לחדור לרצועת עזה אך הזרוע הצבאית של חמאס מקיימת קשרים הדוקים עם ארגון "אנצאר בית אלמקדס" הפועל בחצי האי סיני ושהצטרף באחרונה לארגון " המדינה האסלאמית", ואף סייעה לו, לטענת המצרים, בפיגוע האחרון שבו נהרגו 33 חיילים מצרים.

 

 

 

 

 

 

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר