יום רביעי, 10 בדצמבר 2014

כינוס הועידה השביעית של תנועת הפת"ח


יו"ר הרש"פ פועל כדי לכנס את הועידה השביעית של תנועת הפת"ח ברמאללה במטרה לבחור מוסדות חדשים לתנועה ולרעננה.
ההערכה בפת"ח היא כי תנועת חמאס תמנע ממאות חברים בועידה לצאת מהרצועה כדי להשתתף בדיונים.
 
 בימים האחרונים מתקיימים ויכוחים פנימיים בתוך תנועת הפת"ח על הצורך לכנס את הועידה הכללית השביעית של תנועת הפת"ח לבחירת מוסדות התנועה וריענון המצע של התנועה נוכח המצב המדיני שבו שרויה הבעיה הפלסטינית.

 חברים רבים בתנועה סבורים שצריך לבחור הנהגה חדשה לתנועה, להוציאה מהקיפאון שבו היא נתונה ולהזרים לתוכה דם חדש.

 בתנועת הפת"ח מודאגים מהקיפאון העמוק במשא ומתן עם ישראל, המשך הפיצול בין הגדה לרצועה, העמקת המחלוקות בין תנועת פת"ח לתנועה החמאס, הסחבת בשיקומה של רצועת עזה והחשש שהמאבק המדיני נגד ישראל בזירה המדיני לא יביא בסופו של דבר לתוצאות המקוות.

 נוכח שמועות שהופצו על ידי בכירים בפת"ח כי עדיין לא נקבע מועד לכינוס הועידה וכי היא תתכנס מחוץ לשטחים, הודיע ג'מאל מחייסן, אחד מחברי המועצה המהפכנית של הפת"ח , כי הועידה תתכנס ברמאללה במחצית השנייה של החודש הבא.

כזכור, הועידה השישית של התנועה התקיימה ב2009 בבית לחם ובכירים בפת"ח טוענים שמאז ועד היום הייתה התדרדרות בכל הפעילויות של התנועה.

נביל עמרו, אחד מבכירי התנועה אומר כי בועידה השביעית ישתתפו כאלף חברים וכי יו" ר הרשות, מחמוד עבאס אינו מוכן להוסיף או לגרוע ממספר זה כפי שקרה בועידה השישית שהתכנסה בבית לחם.כידוע, היא נפתחה בהשתתפות 1500 חברים אך תוך כדי שלושת ימי הועידה גדל מספרם והגיע ל3000, בדיוק פי שתיים.

 נראה כי הקדמת הבחירות בישראל איננה גורם שבכירי הפת"ח לוקחים בחשבון בשיקוליהם לגבי מועד כינוס הועידה נוכח ההערכה שלהם כי תוצאות הבחירות ידועות מראש וכי מחנה הימין בראשותו של נתניהו ינצח, לפיכך המגמה היא לכנס את הועידה במחצית החודש הבא לפני תוצאות מערכת הבחירות בישראל.

 בתנועת הפת"ח מנסים כעת להפיק לקחים מהועידה הקודמת ולהתמודד עם תופעת ה"דילים" שהייתה בועידה דאז והעמיקה את תופעת המחלוקות הפנימיות בתוך התנועה.

נושא נוסף שאינו ברור הוא האם תנועת החמאס תתיר לחברי הועידה מרצועה עזה לצאת לרמאללה כדי להשתתף בכינוס, בשנת 2009  מנע שלטון חמאס מכמה מאות חברי פת"ח מהרצועה לצאת לבית לחם ולהשתתף בועידה.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר