יום שני, 24 בנובמבר 2014

החקיקה הישראלית החדשה והשפעותיה על הפלסטינים


הפלסטינים מתנגדים למהלכי החקיקה האחרונים בישראל אך בטוחים שבסופו של דבר הם יקלו על מאבקם בישראל בזירה הבינלאומית.
לטענתם, מהלכים אלה רק יעצימו את הסכסוך ולא יפתרו אותו.
 
 
 
הפלסטינים עוקבים בעניין רב, בימים האחרונים, אחרי הדיונים בישראל בעניין "חוק הלאום" וכוונת ראש הממשלה נתניהו לקדם הצעת חוק לשלילת תושבות וזכויות סוציאליות ממבצעי פיגועים.
החשש הפלסטיני המידי הוא יותר מהצעת החוק שתטיל סנקציות על מבצעי פיגועים, מסיתים ובני משפחותיהם והם רואים בה כלי נוסף של ישראל, במסגרת מדיניותה מאז 1967, להפעיל לחץ על התושבים הערבים במזרח ירושלים כדי שיעזבו את העיר ולייהד את ירושלים.
הפלסטינים טוענים כי הצעת חוק כזו מנוגדת לחוק הבינלאומי מכיוון שהיא נוקטת ענישה קיבוצית ומטרתה לבצע "פעולות גירוש וטיהור אתני של אזרחים ערבים ממולדתם וממקומות מגוריהם".
 העיתונות הפלסטינית היוצאת לאור במזרח ירושלים עוסקת בהרחבה בנושא "חוק הלאום" והוויכוחים הפנימיים בישראל לגביו.
בקרב הפרשנים הפלסטינים יש הסכמה כי מדובר בחוק "הסותר את הדמוקרטיה, זכויות האדם והשוויון" ופוגע, כביכול, בזכויותיהם של ערביי ישראל.
מאמר המערכת של עיתון "אלקדס" היוצא לאור במזרח ירושלים הזהיר את ממשלת ישראל מההשלכות של חוק הלאום על המשא ומתן העתידי בין ישראל לפלסטינים. 
"החוק הזה מציב מכשול חדש בפני מאמצי השלום, במיוחד שההנהגה הנוכחית הישראלית ניסתה במהלך המשא ומתן הקודם לכפות על הצד הפלסטיני להכיר בישראל כמדינה יהודית וכמדינה לעם היהודי, דבר שהפלסטינים דחו וידחו"  נכתב במאמר. 
בשורה התחתונה, המסר שמקרינים הפלסטינים לישראל בעקבות מהלכי החקיקה האחרונים הוא אזהרה שצעדים אלה יגבירו את בידודה של ישראל בזירה הבינלאומית ולא יפתרו את הסכסוך אלא יעצימו אותו.
 מבחינת הפלסטינים, תהייה זו הצלחה עבורם, ישראל תמשיך להצטייר בעולם כמדינה גזענית והרשות הפלסטינית תוכל להיאבק בישראל בזירה הבינלאומית ביתר קלות.
 
 
 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר