יום רביעי, 1 באוקטובר 2014

קרב התעמולה בין ישראל לרש"פ


דיוני העצרת הכללית של האו"ם הפכו לזירת חילופי האשמות בין יו"ר הרש"פ עבאס לראש הממשלה נתניהו.
הפלסטינים חוששים מהאפשרות שישראל תנסה להגיע לנורמליזציה עם מדינות ערב החברות בקואליציה נגד דאע"ש והתעמולה הפלסטינית טוענת שאין הבדל בין הציונות לארגונים האיסלאמים הטרוריסטים.
 
 

הביקורת העזה שספגו הפלסטינים מארצות הברית וישראל בעקבות נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בעצרת הכללית של האו"ם לא הרשימה אותם כלל וכלל.
מקורות פלסטינים בכירים אומרים כי עבאס העריך שזו תהייה התגובה ונערך מבעוד מועד להכיל אותה.
הפלסטינים בטוחים שיש פה קונספירציה שנטוותה מראש בין ישראל לממשל האמריקני כדי להכשיל את מחמוד עבאס.

הפלסטינים טוענים שנאומו של עבאס בעצרת הכללית של האו"ם היה מוחץ והביך את ישראל וארצות הברית בכך שהציב מראה מול פרצופן וחשף את אוזלת ידן במשך 22 שנים של משא ומתן.

אמצעי התקשורת הפלסטינים המזוהים עם הרש"פ נחלצו להגן על מחמוד עבאס ולתקוף את ראש הממשלה נתניהו, ישראל וארה"ב. 

הפלסטינים לא אהבו בלשון המעטה את ההשוואה שעשה ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאומו באו"ם, בין ארגון חמאס לדאע"ש.
לפיכך גויסה מכונת התעמולה המשומנת של הרשות הפלסטינית לתדרך את הפרשנים וכותבי הטורים כדי שיטענו כי אין שום הבדל בין ישראל הציונית לארגון דאע"ש.

קו ההסברה הפלסטיני הוא כי יש דמיון בין הארגונים האסלאמיים הטרוריסטים לבין ישראל הציונית מבחינת נקודת המוצא הרעיונית ,המטרות, האמצעים והאינטרסים.

בכמה מאמרים שהופיעו בעיתונות הרשמית של הרשות הפלסטינית, נטען כי התנועה הציונית פועלת ליישם את הסכם סייקס-פיקו הקולוניאלי וכי ארצות הברית וישראל פועלות לפרק את "פלסטין" למדינות קטנות או קנטונים.

 המטרה להקים "מדינה יהודית" בפלסטין איננה שונה מהמטרה של דאע"ש להקים "מדינה אסלאמית", נכתב במאמר שפורסם בעיתון "אל-איאם", וישראל עושה זאת באמצעות פשעי מלחמה והתנחלויות.

 

נאומו של נתניהו באו"ם הרתיח את הפלסטינים מכיוון שקשר את ממשלת האחדות הפלסטינית החדשה בה שותפים מחמוד עבאס והחמאס לדאע"ש.

האשמתו של מחמוד עבאס בקיצוניות העמיקה את התהום הפעורה בין מנהיגי שני הצדדים.
נאום נתניהו נתפס בעיני בכירי הרשות הפלסטינית כנאום המוכיח שלממשלת ישראל הנוכחית אין שום תכניות להגיע להסדר מדיני עם הרש"פ וכי היא פועלת לשימור הסטאטוס קוו, חיזוק ההתנחלויות ולהרוויח זמן. 

הרעיון של נתניהו לנסות להגיע לשלום קודם עם המדינות הערביות המתונות החברות בקואליציה נגד דאע"ש מפחיד את הפלסטינים הרואים בכך מסלול שעוקף אותם וניסיון של ישראל להגיע לנורמליזציה עם מדינות ערב על חשבונם ובטרם נמצא פתרון לבעיה הפלסטינית.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר