יום שלישי, 9 בספטמבר 2014

הקשר הישראלי לדאע"ש


גורמים שונים מנסים לקשור את ישראל לפעילות ארגון דאע"ש. פרשנים פלסטינים טוענים כי העצמת פעילות דאע"ש על ידי ארה"ב באמצעי התקשורת והזירה הבינלאומית נועדה להסיט את תשומת הלב מפעילות ישראל בשטחים. דאע"ש איננו איום קיומי על ישראל אך גורמי הביטחון ופרנסי המגזר הערבי חייבים לפעול כדי לעצור התפשטות התופעה לתוך ישראל.
 
 
 

אחד הדברים האהובים על הפרשנים הערבים במזרח התיכון הוא "תיאוריית הקונספירציה". כמעט כל דבר שלילי הקורה במזרח התיכון מיוחס ,כמעט באופן מידי לישראל, ועליה מוטלת האחריות לכך. 

 ארגון "המדינה האיסלאמית" המכונה בפי רבים דאע"ש, נמצא עתה במרכז ההתעניינות העולמית בעיקר בשל העצמתו והאדרתו על ידי הנשיא אובאמה וגיבוש קואליציה בינלאומית נגדו. ארצות הברית החליטה לפעול נגד הארגון בגלל מעשי האכזריות של אנשיו ועריפת ראשיהם של אזרחים אמריקנים שנשבו על ידו ובטענה כי הוא מהווה סכנה אזורית וכי יש להגן מפניו על המיעוטים הדתיים והאתניים כמו היזידים והכורדים.הירתמותו האובססיבית של הנשיא אובאמה למלחמה נגד דאע"ש מזכירה את נחישותו של הנשיא ג'ורג' להילחם נגד ארגון אל-קאעדה לאחר הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק לפני 13 שנה.

 

 

לכל מלחמה בארגון אסלאמי קיצוני בעולם משורבב מיד שמה של מדינת ישראל בהקשרים שונים.
כך גם הפעם, דיפלומט מערבי עלום שם מצא לנכון לתדרך אמצעי תקשורת זרים כי ישראל מעבירה לארצות הברית סיוע מודיעיני משמעותי הכולל צילומי לוין ומאגרי מידע על חשודים בהשתייכות לארגון.
 ישראל עצמה לא אישרה או הכחישה את מה שמיוחס אליה, דובר משרד הביטחון פשוט סירב להתייחס לנושא.
 חלק מהעיתונות הישראלית הסתער על הפרסום כמוצא שלל רב והבליט אותו בכותרות ראשיות.
 

בעולם הערבי כבר קופצים על המציאה החדשה בדבר מעורבותה של ישראל ופרשנים שונים ממהרים למחזר את ההתבטאויות של המדליף האמריקני אדוארד סנודן לפני מספר שבועות כי "דאע"ש הוא תוצר של תוכנית אמריקנית ישראלית ובריטית שמטרתה להפיץ כאוס במזרח התיכון במסגרת מבצע המכונה "קן צרעות" וזאת כדי לפגוע באינטרסים של איראן ולהסיט את תשומת ליבה למתרחש בעיראק וסוריה במקום לישראל.
הנה, אומרים אותם פרשנים, הגולם קם על יוצריו, בדיוק כשם שארצות הברית הקימה את אל-קאעדה להילחם בכובשים הסובייטים של אפגניסטאן ואח"כ חטפה את הפיגוע במגדלי התאומים ב11 בספטמבר 2001 מבן בריתו לשעבר של הסי.איי.איי השיח' אוסאמה בן לאדן כך היא סובלת היום מארגון "המדינה האסלאמית שאותו הקימה ביחד עם ישראל".
 ראשיהם של אזרחיה נערפים בידי שליחיו של הגולם שיצרה.

 עוד מצטטת העיתונות הערבית פרסום באתר
אמריקני ,מפי גורמים איראנים, כי מנהיג דאע"ש אבו בכר אלבגדאדי הינו למעשה סוכן מוסד ישראלי ששמו האמיתי הוא שמעון אילות. 

 אין גבולות לדמיון המזרחי...

 

 

 גם הפרשנים הפלסטינים מוסיפים תיאוריות משלהם. חלק מהם גורס כי ההתמקדות של הממשל האמריקני בדאע"ש והעצמתו כסכנה לכל עמי האזור נועדה להסיט את תשומת הלב מהכיבוש הישראלי של שטחי הגדה והרצועה ומפשעי המלחמה שעשתה ישראל במהלך מבצע "צוק איתן".

לעומתם במדינות הליגה הערבית חוששים כי מחבלי ארגון "המדינה האיסלאמית" ינסו להגיע גם אליהן כדי להפיל את המשטר ולהקים חליפות איסלאמית. מזכיר הליגה הערבית נביל אלערבי תיאר את פעילות הארגון כ"פעילות נפשעת" והבטיח כי הליגה הערבית תשמור על ביטחון חברותיה.

 

 

 ארגון "המדינה האיסלאמית" איננו מהווה איום קיומי על ישראל. הארגון הצליח להשתלט על חלקים גדולים של עיראק בגלל תפקוד לקוי של הצבא העיראקי אך הוא איננו מסכן את ישראל. הקמת הקואליציה הבינלאומית נגדו מהווה בשורה טובה.
 מה שצריך להדאיג אותנו יותר הוא תופעת הדאע"שיות. לאחרונה התגלו במגזר הערבי בארץ גילויי תמיכה בארגון ודווח על עשרות צעירים ערבים שעזבו את הארץ והצטרפו לשורות הארגון בסוריה ועיראק.
 בחלק מהמסגדים בישובים הערביים תלויים בגלוי סמלי דאע"ש והפופולריות שלו גוברת בקרב הדור הצעיר בעיקר משום שהוא מצליח להפחיד את מדינות המערב ואת ישראל.

מערכת הביטחון הכריזה על דאע"ש ארגון טרור ומפכ"ל המשטרה דנינו הודיע כי ישראל תפעל בחומרה נגד כל גילויי תמיכה בארגון בקרב ערביי ישראל.
 ישראל איננה יכולה לעצור את התופעה של צעירים ערבים העוזבים את הארץ ומצטרפים לשורות הארגון הרצחני הזה אולם על גורמי הביטחון מוטלת החובה לעצור את הסחף ולמנוע התהוות גל הזדהות עם הארגון הקיצוני ועם פעולותיו בקרב הדור הצעיר של האזרחים הערבים בישראל.
האחריות לכך מוטלת גם ראשי הציבור הערבי בארץ כדי למנוע את הסלמת המתיחות בין החברה הערבית לחברה היהודית במדינה ולמען המשך קיומו של הדו קיום שהינו שברירי מאוד בלאו הכי.

 

 

 

 

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר