יום רביעי, 24 בספטמבר 2014

הפצצה הפוליטית של מחמוד עבאס


הרשות הפלסטינית פתחה במתקפה דיפלומטית חדשה נגד ישראל שהשלב הראשון שלה יהיה השבוע במועצת הביטחון של האו"ם.
קו ההסברה הפלסטיני הוא שהכיבוש הישראלי הוא הסיבה לטרור במזרח התיכון וכי יש דמיון בין הקיצוניות הישראלית לפשעי דאע"ש.
 
 

הרשות הפלסטינית התחילה "לחמם את מנועי דעת הקהל" הפלסטינית לקראת יום שישי ה 26 ספטמבר שבו ינאם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בפני העצרת הכללית של האו"ם.
ג'יבריל רג'וב, חבר הועדה המרכזית של הפת"ח הבטיח בראיונות לאמצעי התקשורת הפלסטינית כי יו"ר הרשות יטיל בנאומו "פצצה פוליטית" חדשה.
מחמוד עבאס הודיע כבר בניו יורק בה הוא שוהה לקראת הדיונים בעצרת האו"ם, כי בכוונתו להציג לו"ז חדש לסיום הכיבוש הישראלי בתוך שלוש שנים כשהמפתח לכך הוא שרטוט הגבולות בין ישראל ובין "פלסטין".

 מדינות הליגה הערבית תומכות ביוזמתו של עבאס אך ארה"ב מסתייגת ממנה, היא סבורה שצעדים חד צדדיים לא יקדמו את התהליך וצפוי שהיא תטיל וטו על כל הצעה כזו שתוגש למועצת הביטחון.

הפלסטינים מודעים לאפשרות הזו והם נערכים כבר לשלב הבא שהוא הצטרפות לארגונים ואמנות בינלאומיות במעמד של מדינה.

 

אחת ההפתעות שהפלסטינים מתכננים לישראל היא הצטרפות שלהם כמדינה על אמנת רומא.
מחמוד עבאס הצליח להשיג את הסכמת רוב הפלגים הפלסטינים, כולל חמאס, לחתום על האמנה הזו, ארגון "הג'האד האיסלאמי" סירב להצטרף לאמנה.
 ההצטרפות לאמנה תאפשר להם להגיש כתב אישום נגד ישראל לבית הדין הפלילי בהאג בטענה שישראל ביצעה פשעי מלחמה נגד הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן".

 

קו ההסברה הפלסטיני החדש הוא שהכיבוש הישראלי בשטחים הוא הסיבה לטרור וחוסר היציבות במזרח התיכון, כאילו שישראל היא אחראית לתופעת "האביב הערבי" והשלכותיו.
את הקו הזה מוביל ד"ר צאיב עריקאת, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני.
התזה שמציג עריקאת בכל פורום לקראת דיוני העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק הוא שבגלל המשך הכיבוש הישראלי בשטחים הפכה ישראל להיות נטל על האינטרסים של מדינות המערב במזרח התיכון.
עריקאת מסביר בהופעותיו כי בעשרים השנים האחרונות ישראל היוותה עול על כתפי המערב במזרח התיכון ולא שותפה בקואליציות של מדינות המערב נגד סדאם חוסיין ולוב ואילו עכשיו היא לא נכללת בקואליציה של מדינות המערב נגד דאע"ש.

עריקאת השווה בהופעותיו בניו יורק את כריתת ראשו של העיתונאי האמריקאי בידי מחבל דאע"ש להצתתו למוות של הנער הפלסטיני מחמד אבו חצ'יר בידי ישראלי קיצוני וטען כי יש לייבש את "ביצת הכיבוש הישראלי" בשטחים כדי להשיג את הניצחון המיוחל על הטרור.

 

הנשיא אובאמה הצליח להשיג הישג מדיני מרשים בגיוס מדינות ערב לקואליציה נגד דאע"ש לאחר שורה של כישלונות מדיניים אמריקנים במזרח התיכון.
מנהיגי המדינות הסוניות שהצטרפו לקואליציה חוששים מארגון דאע"ש ורוצים לשמור על כסאותיהם, הם מוכנים לעשות הכול למען מטרה זו.
ישראל איננה חברה בקואליציה הזו אך היא מעודכנת ברציפות על פעולותיה ומעבירה מודיעין רלוונטי לארה"ב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו היוצא בתום החג לדיוני העצרת הכללית של האו"ם ופגישה עם הנשיא אובאמה יצטרך להתמודד עם אתגר מכונת התעמולה הפלסטינית המנסה ליצור זיקה בין פעולות ישראל למעשי הטרור של דאע"ש.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר