יום ראשון, 14 בספטמבר 2014

שטאזי או שטוזה למלחמה בטרור?


מכתבם של סרבני השירות מיחידה 8200 הינו  מכתב פוליטי והוא גורם עוול ליחידה, לצה"ל ולמדינת ישראל. המכתב ישמש לניגוחה של ישראל בזירה הבינלאומית בידי אויביה דווקא בעיתוי הרגיש לאחר מבצע "צוק איתן".
 
 
 

במפקדות החמאס ובמשרדי הרשות הפלסטינית בוודאי חיככו, בסוף השבוע, ידיים בהנאה נוכח הסערה התקשורתית בישראל בעקבות פרסומם של 43 סרבני השירות יוצאי יחידה 8200.
כמה חברים פלסטינים שעימם שוחחתי לא הסתירו את תדהמתם מהפרסומים בישראל והרעש שחולל המכתב.
"אתם עם של מטומטמים" אמר לי אחד מהם. "אם לא תפסיקו עם השטויות האלה לא תחזיקו הרבה זמן מעמד במזרח התיכון החדש של דאע"ש".

 

כל מי שמכיר את עולם המודיעין יודע שאין כל קשר בין עבודת המודיעין ביחידות המודיעין השונות לבין מה שמכונה "הכיבוש הישראלי בשטחים".
יחידות המודיעין פועלות לאסוף מודיעין על פי יעדים שהוכתבו להם מהדרג הביטחוני העליון ועל פי מה שנקרא בשפה המודיעינית צי"ח (ציון ידיעות חשובות).
היחידה לגיוס סוכנים של אמ"ן (יחידה 504) והמוסד  זקוקים לכל פיסת מידע אישי על כל יעד מודיעיני שהם רוצים לגייס, זה דבר לגיטימי בעבודת המודיעין ואם יחידה 8200 יכולה לספק להן את המידע הזה אין בכך שום פסול, בדיוק כפי שהסוכנות לביטחון לאומי NASA  בארצות הברית העוסקת בהאזנות, מעבירה מידע שכזה לCIA  כדי שיוכל להיעזר בו לגיוס סוכניו.

 כיצד מצפים שמדינת ישראל תילחם בטרור?
אין מלחמה סטרילית, האם בגלל שלפעמים בהאזנות סתר יש אלמנט של חדירה לצנעת הפרט הפסיקו גופי המודיעין בעולם את עבודת ההאזנה?

 

 הניסיון להעביר את תופעת הסרבנות אל יחידה 8200 או אל חיל המודיעין הוא ניסיון נואל.
 נכון שמדובר בחיילי מילואים, אך מה שצריך לעשות עכשיו מפקד 8200 הוא לאסוף את קציניו, להנחות אותם לקיים שיחות עם החיילים בבסיסי היחידה ולאתר טענות ותלונות במידה שהן קיימות, כדי לטפל בהן באיבן ולעצור את הסחף.

 

יחידה 8200 איננה עוסקת בגיוס סוכנים וכל הפרסומים שרמזו לכך טועים ומטעים.
 מכתבם של חיילי המילואים של 8200 הינו מכתב פוליטי, את הטענות שהעלו היו צריכים להעלות בפני מפקדיהם בזמן שירותם הפעיל בצה"ל ולא לעשות שימוש פוליטי במידע שרכשו בעת שירותם בצה"ל.
  כל אזרח במדינת ישראל יכול להביע דעתו, ישראל היא מדינה דמוקרטית אך סירוב לשרת בצה"ל הוא תופעה חריפה ופסולה ויש להוקיעה ולעקור אותה מן השורש.

 מה שקרה בינתיים כתוצאה מההד התקשורתי הרב בעקבות פרסום המכתב הוא ששמה של ישראל הוכפש בזירה הבינלאומית בתקופה רגישה לאחר מבצע "צוק איתן" כשהמועצה לזכויות אדם של האו"ם עומדת לפתוח בחקירה נגד ישראל והפלסטינים עומדים להגיש כתב אישום נגד מדינת ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג.
 התקשורת הזרה. במיוחד במדינות אירופה, הסתערה, כמוצאת שלל רב, על המכתב הזה כדי לנגח את ישראל.
 שוב תרמו חיילי מילואים של צה"ל להכפשה בלתי מוצדקת של יחידתם, של  צה"ל ושל מדינת ישראל.

 

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר