יום ראשון, 16 בינואר 2011

האם קנוניה פלסטינית היא שהביאה למותו של יאסר ערפאת?

הרשות הפלסטינית מעכבת מסיבות בלתי ברורות את הקמתה של ועדת החקירה לבדיקת נסיבות מותו של יאסר ערפאת.קצין לשעבר במנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני טוען כי יריביו הפוליטיים של ערפאת אחראים למותו וכי הם חיסלו גם את קרוב משפחתו כדי שלא ינקום את דמו.השר לשעבר רפי איתן אינו שולל את האפשרות כי מחמוד עבאס ומחמד דחלאן הם האחראים לחיסולו של ערפאת.


הועידה השישית של תנועת הפת"ח שהתכנסה בבית לחם באוגוסט 2009 קבעה פה אחד כי ישראל היא שהתנקשה בחייו של יאסר ערפאת והחליטה על הקמת ועדת חקירה פלסטינית בראשותו של אחיינו של ערפאת,הד"ר נאצר אלקידווה שהיה שר חוץ ברשות הפלסטינית ונציג אש"ף באו"ם.
הקמת הועדה נועדה לנקות את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס מההאשמות הפומביות של פארוק קאדומי ראש המחלקה המדינית באש"ף שטען כי עבאס ביחד עם מחמד דחלאן קשרו את הקשר לרצוח את ערפאת בשיתוף פעולה עם ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.
ועידת הפת"ח השישית גם קראה להקמת ועדת חקירה בינלאומית לבדיקת נסיבות מותו של ערפאת.
מאז לא קרה דבר,למרות ההחלטות לא הוקמה שום ועדת חקירה לבדיקת נסיבות מותו של הראיס הפלסטיני.
אין פלא,את השיטה הזו של טאטוא נושאים רגישים "מתחת לשטיח" למדו בכירי הפת"ח מיאסר ערפאת בעצמו.
בפת"ח מספרים,כי בכל פעם שערפאת רצה "לקבור" נושא רגיש מאוד עמוק באדמה, כמו חיסול כמה ממתנגדיו או מעשי שחיתות באש"ף, הוא היה מודיע על הקמת "ועדת חקירה" לבדיקת הנושא.
ברגע שפורסמה הודעה כזו על הקמת "ועדת חקירה", ידעו בכירי אש"ף כי יותר כבר לא ישמעו שום מילה על הנושא שאמור להיחקר.
כך גם הפעם,הנושא פשוט נעלם מסדר היום של תנועת הפת"ח.
כדברי האמרה,"המלך מת,יחי המלך החדש".

אחד האנשים שמסרבים לקבל את "דין התנועה" הוא עו"ד פהמי שבאנה ששירת כקצין במודיעין הכללי הפלסטיני של תוופיק טיראווי בגדה,הוא היה אחראי על "תיק השחיתות" במנגנון הזה והיה גם חבר בועדת החקירה הפנימית שהוקמה בתוך המנגנון לחקור את נסיבות מותו של הראיס יאסר ערפאת.הועדה הפסיקה את פעולתה לאחר שמחמוד עבאס נבחר באופן רשמי ליורשו של ערפאת.
עו"ד שבאנה מספר כי כל הנתונים שהיו לועדת החקירה שבה היה חבר, מצביעים על כך שיאסר ערפאת הורעל ברעל מסרטן מסוג פולוניום הפולט קרינה מזיקה במיוחד הנקראת קרינת אלפא.מדובר באותו הרעל ששימש להרעלת הסוכן הרוסי לשעבר אלכסנדר ליטוויננקו בלונדון בסוף 2006 כנראה בידי שליחים של הנשיא פוטין.
ועדת החקירה של מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני חשדה כי לרופא פלסטיני שטיפל ביאסר ערפאת במוקאטעה ברמאללה,היה חלק בהרעלתו.לרופא היה אישור כניסה בלתי מוגבל לישראל ומייד לאחר מותו של ערפאת הוא נסע ביחד עם אחות שעבדה עימו לאחת ממדינות המפרץ.הפסקת פעולת הועדה גרמה לכך שהחקירה עם הרופא לא מוצתה עד תום.

פחות משנה לאחר מותו של יאסר ערפאת בבית החולים בפאריז,נרצח ברצועת עזה אחיינו הגנרל מוסא ערפאת שהיה ראש המודיעין הצבאי הפלסטיני.עשרות רעולי פנים פרצו לביתו במרכז העיר עזה ולאחר קרב יריות ממושך הרגו אותו והשליכו את גופתו ברחוב.את האחריות לרצח לקח ארגון "ועדות ההתנגדות העממית" בנימוק כי מוסא ערפאת היה מעורב במעשי שחיתות רבים.ארגון זה הורכב מקבוצה של פורשים מתנועת הפת"ח.זמן קצר לאחר הרצח הופצו ברצועה ידיעות כי מחמד דחלאן הוא האחראי לחיסולו של מוסא ערפאת אך מקורביו טענו כי מדובר בשקר וכי מחמד דחלאן שהה בעת הרצח בירדן לצורך טיפול רפואי.
פהמי שבאנה טוען כי הגנרל מוסא ערפאת לא נרצח רק בגלל מעורבותו במעשי שחיתות אלא בעיקר בגלל קרבתו המשפחתית ליאסר ערפאת וכדי למנוע את האפשרות שהוא ינקום את מותו של הראיס. הגנרל מוסא ערפאת שהיה איש חזק וצמא דם יכול היה לגלות בקלות יחסית מי מהאישים הפלסטינים הבכירים היה מעורב בחיסולו של יאסר ערפאת ולהורגו.שבאנה מסביר כי ביתו של מוסא ערפאת היה מרוחק מאות מטרים בלבד ממפקדת כוחות הביטחון הפלסטינים בעזה אך אף אחד מהם לא התערב כדי לסייע לו ולמנוע את הירצחו.
שבאנה גם מספר כי בעת שנעצר על ידי כוחות הביטחון של ישראל והיה בכלא רמלה,פגש בתא המעצר פעיל פלסטיני שכינויו היה "אבו מג'אהד".הפעיל הפלסטיני סיפר לו כי הוא מסייעניו של מחמד דחלאן וכי השתתף באירוע הרצח של הגנרל מוסא ערפאת בעזה.לדבריו סיפר לו "אבו מג'האד" כי מחמד דחלאן לחץ,במשך תקופה ארוכה, על מחמוד עבאס להסכים לחיסולו של מוסא ערפאת אך הוא היסס לתת יד לכך.
לכן, אומר פהמי שבאנה, על ועדת החקירה הפלסטינית שעל הקמתה החליטה הועידה השישית של הפת"ח, לחקור גם את חיסולו של הגנרל מוסא ערפאת בעזה והקשר של החיסול הזה להתנקשות בחייו של יאסר ערפאת.
"אם אכן יש כוונה רצינית לגלות כיצד מת יאסר ערפאת אין שום בעיה לעשות זאת, וועדת החקירה יכולה להגיע אל האמת, העובדה שיו"ר הרשות הפלסטינית שהוא ראש הפירמידה,אינו מקים את הועדה מגבירה את התחושה אצל האנשים ברחוב כי יש לו מה להסתיר" אומר שבאנה.
פהמי שבאנה טוען גם כי יש מידע שצריך להיבדק האומר שמחמד דחלאן תיאם את חיסולו של יאסר ערפאת עם גורמים בכירים בישראל.

ומה אומרים על הטענות האלה גורמים בכירים בישראל?

האלוף במילואים דני יתום שהיה ראש המוסד ובין היתר האחראי לניסיון הכושל להרעיל בירדן את ח'אלד משעל ראש הלשכה המדינית של החמאס,אומר כי הניסיון של הפלסטינים להאשים את ישראל באחריות למותו של ערפאת מעיד על הדמיון הערבי הפורה . לדבריו, יאסר ערפאת היה חולה במשך תקופה ארוכה והוא מת מוות טבעי."לא נמצא שום בסיס,אפילו הקלוש ביותר לטענה הפלסטינית כאילו ישראל עומדת מאחורי מותו,העובדה שמדינת ישראל רודפת אחרי טרוריסטים כמו ח'אלד משעל במטרה לפגוע בהם איננה צריכה בשום פנים ואופן להשליך על מותם של אחרים" אומר יתום.
ח"כ ישראל חסון שהיה סגן ראש השב"כ אומר כי הטענות הפלסטיניות הן "ניסיון לכתוב ספר המשך לסיפורי אלף לילה ולילה".חסון מסביר כי ערפאת מת בפאריז הרחק משטחי הרשות הפלסטינית וכי גופתו נבדקה ונלקחו ממנה דגימות .להערכתו הסיבה שהפלסטינים מסתירים את נסיבות מותו נובעת מכך שהוא מת מוות טבעי או שהם מנסים לשמור על כבודו מסיבות הקשורות לצנעת הפרט. באשר לרציחתו של הגנרל מוסא ערפאת ברצועת עזה אומר חסון כי הגנרל ערפאת חוסל כיוון שהיווה מוקד כוח חזק שהיה יכול להתערב בצורה אגרסיבית בתוך הוויכוח בתנועת הפת"ח.
השר לשעבר רפי איתן שהיה היועץ של ראש הממשלה מנחם בגין למלחמה בטרור ומפעילו של המרגל ג'ונתן פולארד דוחה בתוקף את האשמות הפלסטינים כי ישראל התנקשה בחייו של יאסר ערפאת.
הוא אומר כי ערפאת היה חולה במשך זמן מושך וכי כל הסימנים מעידים על כך שהיה חולה במחלת האיידס.לדבריו בית החולים הצרפתי שבו טופל ערפאת בימיו האחרונים קיבל הוראה להסתיר את דבר מחלתו של ערפאת באיידס מכיוון שאם העובדה הזו הייתה מתפרסמת היה הדבר חושף את דבר היותו של ערפאת הומוסקסואל.
רפי איתן מסביר כי יאסר ערפאת היה סגור באופן הרמטי במוקאטעה ברמאללה וכי אי אפשר לשלול את העובדה שמתנגדיו הם שפגעו בו." אי אפשר לשלול את האפשרות שמחמוד עבאס ומחמד דחלאן הם העומדים מאחורי חיסולו של יאסר ערפאת" מצהיר איתן.
"אם ישראל הייתה אחראית לחיסולו של יאסר ערפאת הדבר כבר היה דולף החוצה" מסכם רפי איתן.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר