יום שני, 30 באוגוסט 2010

הרב עובדיה יוסף נגד יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס

הרשות הפלסטינית ואמצעי התקשורת שלה פתחו במתקפה תקשורתית עזה על הרב עובדיה יוסף שאמר כי הוא מייחל למותו של אבו מאזן.העיתונות הפלסטינית מנצלת את הדברים לנגח את ישראל ולהציגה כמדינה גזענית.הפרשה מעכירה את אווירת חידוש המו"מ הישיר בין הצדדים ופוגעת בדרישה הישראלית להפסיק את ההסתה באמצעי התקשורת ובמערכת החינוך הפלסטינים.


ההודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה בתגובה על דבריו של הרב עובדיה יוסף, שייחל למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס, לא הרגיעה את הפלסטינים.
דבריו של הרב עובדיה יוסף עוררו סערה רבה בשטחים והפכו לשיחת היום של התושבים הפלסטינים שרובם צם בעצם ימים אלה את צום הרמאדאן.
הודעתו של ראש הממשלה נתניהו כי "דברי הרב אינם משקפים את גישתי ואת עמדתה של ממשל ישראל" באו לאחר דרישה תקיפה של הרשות הפלסטינית כי ישראל תתנער מדבריו של הרב עובדיה יוסף.
לאווירה המתוחה בלאו הכי בין שני הצדדים לקראת חידוש השיחות הישירות על רקע המחלוקת על המשך הקפאת הבנייה בהתנחלויות נוסף עכשיו אלמנט חדש שהגביר את המתיחות שלא לצורך.
בכך לא הסתיים העניין.....

העיתונות הפלסטינית תוקפת היום בחריפות את דבריו של הרב עובדיה יוסף.
דבריו של הרב מנוצלים באמצעי התקשורת הפלסטיניים כדי לנגח את ישראל ולהציג אותה כמדינת "אפרטהייד", מדינה גזענית ששונאת את הפלסטינים ומתנכלת להם ושהסמל שלה הוא הרב עובדיה יוסף.
התקשורת הפלסטינית מיהרה לשלוף מהארכיון התבטאויות קודמות של הרב עובדיה יוסף על הפלסטינים ועל הערבים מלפני כמה שנים.
היא מזכירה כי הרב יוסף כינה כבר בעבר את הפלסטינים והערבים במילים "נחשים" ו "עקרבים" וכי דבריו משקפים התדרדרות מוסרית ואנושית.
חאפט' אלברגותי,העורך הראשי של העיתון "אלחייאת אל-ג'דידה" המזוהה עם תנועת הפת"ח ונחשב לשופרה מכנה היום במאמר שפרסם את הרב עובדיה יוסף במילים: "השטן הארור הקורא להשמדתם של הפלסטינים ומנהיגם אבו מאזן".
עאדל עבד אלרחמן,בעל טור באותו העיתון, כותב כי "הרב עובדיה יוסף מפיץ את שפת ההרג" וכי הוא מסית לגזענות ולרציחתם של הפלסטינים.
בכך , הוא כותב , "הרב עובדיה מחזק בקרב הדור הצעיר בישראל את הנטיות הפשיסטיות ופוגע באפשרות של התפתחות גישות של שלום עם הפלסטינים".

הפלסטינים רואים בדבריו של הרב עובדיה יוסף עוד צעד מצידה של ישראל להעכיר את אווירת שיחות השלום שיתחדשו השבוע.
מבחינתם,מדובר במנהיג רוחני של מפלגה פוליטית בישראל המהווה חלק מהקואליציה של נתניהו.לדבריהם, בעבר סברו רבים מהם כי מפלגת ש"ס היא מפלגה החפצה בשלום, אך בדבריו אלה הצטרף הרב עובדיה יוסף לרבנים קיצוניים אחרים שקראו בעבר להרוג את הפלסטינים או למנהיג מפלגה פוליטית אחר בישראל שכינה את הפלסטינים במילה "ג'וקים".

איך מתייחסים הפלסטינים להודעתו של נתניהו?

בקרב ההנהגה הפלסטינית יש אכזבה מהתגובה של לשכת ראש הממשלה על דבריו של הרב עובדיה יוסף.
בכיר פלסטיני אמר לי: "איך הייתה מגיבה ישראל אם היה קם איש דת מוסלמי שמפלגתו הפוליטית חברה בממשלה הפלסטינית ומטיח בראש הממשלה נתניהו ובעם בישראל דברים באותו הסגנון שאמר הרב עובדיה יוסף על מחמוד עבאס והפלסטינים?"
והוא משיב בעצמו של שאלתו:"ישראל הייתה הופכת את העולם,דורשת גינוי פלסטיני רשמי ואולי אף משעה את המו"מ הישיר.התגובה הזו הייתה זוכה גם לתמיכה של מנהיגים במערב".

התחושה היא שמה שאסור לפלסטינים לומר מותר לישראלים.....

דבריו של הרב עובדיה יוסף נתפסים גם אצל הפלסטינים
כ"גול עצמי". גול שהכניסה ישראל לעצמה בכל הקשור לדרישותיה מההנהגה הפלסטינית להילחם בהסתה באמצעי התקשורת ובמערכת החינוך הפלסטינים.

כיצד יוכל עכשיו ראש הממשלה בנימין נתניהו לדרוש מהפלסטינים להילחם בהסתה נוכח דבריו של הרב עובדיה יוסף?שואלים בהנהגה הפלסטינית ברמאללה.

הציפייה ברשות הפלסטינית היא שממשלת ישראל תתנער באופן נחרץ ורשמי ולא ב"הודעה רפה" מדבריו של הרב עובדיה יוסף וכי היועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרת ישראל לפתוח בחקירה נגד הרב עובדיה יוסף בחשד של הסתה.
יש גם ציפייה שרבנים אחרים בישראל יקומו ויאמרו כי דבריו של הרב עובדיה יוסף אינם משקפים את רוח היהדות ויגנו את דבריו.
ספק אם הציפיות האלה של הפלסטינים יתממשו...

בלשכת ראש הממשלה מנסים להנמיך פרופיל ולהעלים את הפרשה מסדר היום.
גם מנהיג ש"ס השר אלי ישי הורה לבכירי תנועתו שלא להתראיין באמצע התקשורת על דברי הרב עובדיה.
ישראל רוצה שהפלסטינים וממשל אובאמה ישכחו מהפרשה המביכה ויעברו לסדר היום.
סביר להניח שזה מה שיקרה.....
טקס השקת השיחות הישירות בוושינגטון השבוע ימשוך בודאי את תשומת הלב התקשורתית.
העניין בודאי ישכח...
עד שהרב עובדיה יוסף יטיל את הפצצה הבאה.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר