יום חמישי, 19 באוגוסט 2010

צה"ל בשירות מערכת התעמולה הערבית

פרשת "מסמך גלנט",העדויות בפני ועדת טירקל ופרשת החיילת עדן אברג'יל נוצלו בידי מערכת התעמולה הערבית להסתה נגד ישראל.
ההרתעה הישראלית ותדמית צה"ל נפגעים בעוד אלופי צה"ל ממשיכים להתכתש זה עם זה.


מומחי המודיעין של איראן והחזבאללה בודאי מחככים בשבוע האחרון את ידיהם בהנאה נוכח השערורייה שפרצה בצמרת צה"ל והמכונה בישראל "מסמך גלנט" והנקראת בעולם הערבי "מלחמת הגנרלים בצבא הישראלי".
כל קצין מודיעין מנוסה יעריך כי במצב כזה שבו שר הביטחון הישראלי מסוכסך עם הרמטכ"ל שלו והאלופים השונים מסוכסכים ביניהם, וחלקם גם עם הרמטכ"ל עצמו, קשה לצבא הישראלי לצאת למבצע צבאי מורכב שמטרתו להשמיד את מתקני הגרעין בעיראק ושעלול גם לגרור מלחמה בחזית הצפון עם החזבאללה ובחזית הדרום עם ארגון החמאס.
הראיה לכך, גם מלחמות הגנרלים שהיו בצה"ל במהלך מלחמת לבנון השנייה השפיעו על תפקודו של צה"ל בחזית.
אין ספק ששערוריית "מסמך גלנט" נתפסת כחולשה של צמרת הצבא הישראלי בעיניהם של אויביה של ישראל.
אמצעי התקשורת הערביים מרבים לצטט את הדיווחים של אמצעי התקשורת הישראלית כפי שהם מבלי להביע בינתיים דעה מכיוון שהפרשה עדיין בעיצומה והחקירה לא הסתיימה.
גם כמה קריקטורות שפורסמו בעיתונות המפרץ הבליטו את "קרב הגנרלים" בצה"ל המנסים לכופף האחד את ידיו של רעהו בדרך לכסא הרמטכ"ל.
פרשה נוספת שזוכה לסיקור נרחב באמצעי התקשורת הערביים היא העדויות בפני ועדת החקירה בראשותו של השופט טירקל.
העיתונות הערבית מלגלגת על חילופי ההאשמות בין הדרג המדיני לבין הדרג הצבאי ועל כך שראש הממשלה נתניהו ניסה "להפיל את התיק" על שר הביטחון ואילו שר הביטחון ברק השתדל להטיל את האחריות על צה"ל.
היא קובעת כי האחריות למותם של תשעה אזרחים טורקים על סיפון הספינה "מרמרה" מוטלת על הדרג הצבאי והמדיני כאחד וכי יש להעמיד את מנהיגי ישראל ומפקדי צה"ל לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג.
לפרשה הזו יש להוסיף את הדיווחים שפורסמו בתקשורת הישראלית על כך שקצין וחייל של צה"ל חשודים בגניבת מחשבים וטלפונים סלולאריים שנגנבו מהספינה "מרמרה".
דיווחים אלה הפכו לכותרות ראשיות באמצעי התקשורת הערביים.
אולם את ה"גול העצמי" הכי גדול הכניסה השבוע לצה"ל ולמדינת ישראל החיילת המשוחררת עדן אברג'יל אשר פרסמה ברשת החברתית פייסבוק את תמונותיה כשהיא ניצבת מחייכת ליד עצירים פלסטינים שעיניהם מכוסות וידיהם כפותות.
החגיגה על צה"ל באמצעי התקשורת הערביים הייתה גדולה.
פרשנים ערבים מיהרו להשוות את עדן אברג'יל לחיילת האמריקנית לינדי אנגלנד שצילמה את עצמה מתעמרת בעצירים עיראקיים בכלא אבו ע'רייב הידוע לשמצה בעיראק.
מבחינתם של הערבים התמונות האלה מסמלות את שיא השנאה של חיילי צה"ל לפלסטינים ואת ההתדרדרות המוסרית של חיילי צה"ל.
אמצעי התקשורת הערביים פרסמו בהרחבה את תמונותיה
של עדן אברג'יל בצד מאמרי הכפשה על ערכי המוסר של צה"ל תוך שהיא מלגלגים על דבריו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי לאחר פרשת הספינה הטורקית "מרמרה" כי "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם"
הדיווחים בתקשורת הישראלית על ההתנהלות של שר הביטחון,הרמטכ"ל ואלופי צה"ל בפרשת "מסמך גלנט" ופרשת עדן אברג'יל נוצלו על ידי אמצעי התקשורת הערביים להכפשתם של צה"ל ומדינת ישראל והסתה פראית נגדם.
אמצעי התקשורת הערביים פשוט "משחרים לטרף" ונאחזים בכל מידע מביך המתפרסם בישראל כדי לצטטו בהרחבה ולנגח באמצעותו את מדינת ישראל.
בכיר פלסטיני אמר לי בציניות: "אם הקצינים הבכירים של צה"ל היו מנצלים את כל האנרגיה שהם משקיעים בקרבות ביניהם על קידומם האישי, בשדה הקרב או בהכנת צה"ל למלחמה,ישראל הייתה מזמן מביסה את איראן החזבאללה והחמאס ביחד".
אמרה זו משקפת את הלכי הרוח בעולם הערבי.
צה"ל נתפס כעת כצבא כיבוש שעסוק במלחמות פנימיות בצמרת שלו ובהתנכלויות לפלסטינים בשטחים ולא כצבא לוחם שיכול להרתיע את ארגוני הטרור, צבאות ערב או הצבא האיראני ובמיוחד לאחר מלחמת לבנון השנייה.
הדבר החמור הוא שצה"ל מספק בעצמו את השערוריות האלה למערכת התעמולה הערבית הארסית.
שר הביטחון,הרמטכ"ל ואלופי צה"ל חייבים להפסיק את המלחמות הפנימיות ביניהם ולהתמקד במשימתם העיקרית לשמור על ביטחון ישראל ועל מוסריותו הגבוהה של צה"ל.
ויפה שעה אחת קודם.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר