יום שני, 19 בינואר 2009

פתי מאמין לכל דברמערכת התעמולה של החמאס במלחמה בעזה נכשלה בגלל שקריו וכזביו המוגזמים.בארגון הפת"ח אומרים כי יכולת הלחימה של פעילי החמאס נחותה וכי אסטרטגיית הלחימה של החמאס פגעה מאוד בבני העם הפלסטיני


סיפורי הכזבים של ארגון החמאס על עלילות הגבורה של אנשיו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" הצליחו להרגיז לא רק גורמים בישראל אלא גם גורמים בארגון הפת"ח. לפלסטינים יש דרך משלהם להגיד לבני עמם כי הם שקרנים.
הביטאון של הפת"ח,"אלחיאת-אלג'דידה" היוצא לאור ברמאללה פרסם בימים האחרונים מאמר שבו קשר כתרים של גבורה לאחד מפעילי ארגון הפת"ח בשם תאא'ר חמד, אשר לבדו הרג עשרה חיילים של צה"ל ועוד שלושה אזרחים ישראלים במהלך האינתיפאדה השנייה באמצעות רובה צלפים ישן בפיגוע שאירע בואדי אלחראמיה צפונית לרמאללה.לכוחות הביטחון של ישראל לקח כשנתיים וחצי לאתר את המחבל ולעוצרו. כותב המאמר עדלי צאדק מציין במאמרו כי הפיגוע לא שינה את כללי המשחק ולא גרר אחריו מותם של פלסטינים אחרים או הריסה של בית,מסגד,בית ספר או מתקן של המשטרה.לכן הוא אומר, "מותר לנו היום, לרגל הפסקת האש ברצועת עזה ,לשבח
בדיעבד את "ניצחונו הנקי" של תאא'ר חמד בימים האלה של הטבח האיום בהיסטוריה של נשים,זקנים וטף".
הרמז לארגון החמאס הוא ברור.אין לכם מה להתפאר בעלילות הגבורה שלכם מול חיילי צה"ל, פעילי הפת"ח עשו פיגועים מוצלחים יותר נגד ישראל מבלי לגרור מעשי נקם של ישראל באוכלוסיה פלסטינית חפה מפשע.
למאמר הזה מצטרפים קולות גלויים של פעילים בכירים של הפת"ח המטילים ספק ביכולות הלחימה של פעילי הזרוע הצבאית של החמאס נגד חיילי צה"ל ברצועה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". אחד הפעילים לגלג באוזניי על לוחמי החמאס וטען כי הם הסתתרו מפחד מחיילי צה"ל. "האם אתה זוכר כיצד אנשינו נלחמו בגבורה נגד חיילי צה"ל במחנה הפליטים ג'נין במהלך מבצע " חומת מגן" הוא שאל אותי והוסיף "החמאס לא יודע להילחם".
לכן לא הופתעתי כששמעתי את אבו עוביידה,אחד מדוברי הזרוע הצבאית של החמאס, מתפאר כי פעילי החמאס הרגו במהלך המלחמה בעזה 80 חיילים של צה"ל,חטפו חיילים והפילו מטוסים.
בדרך כלל, עד למלחמה האחרונה היו הודעות ארגון החמאס אמינות,אך ככל שגברו אבידותיו במלחמה כך הלכה ופחתה האמינות של הודעותיו ונתגלה לפנינו "הברון ממינכהאוזן הפלסטיני".
כל לוחמה פסיכולוגית מוצלחת (ל"פ- בעגה המקצועית) מבוססת על גרעין של אמת אחרת היא נכשלת. זו הסיבה שמערכת התעמולה של החמאס לא פעלה.השקרים שבה היו משוללים כל יסוד.העיתונות הישראלית בדקה בהתחלת המלחמה ברצינות את הודעות החמאס אך מהר מאוד הסתבר כי מדובר בכזבים ואז כבר הפסיקו העיתונאים להתייחס להודעות האלה בכובד ראש. החמאס הפסיד גם בקרב על ההסברה ואיבד את אמינותו בעיני העיתונות הישראלית והזרה. ייקח הרבה זמן עד שישקם את אמינותו אם בכלל.
עד עכשיו לא ברור כמה מחבלים של החמאס נהרגו בידי חיילי צה"ל.גורמים צבאיים ישראלים מעריכים כי מדובר בכ500 מחבלים אך החמאס טוען כי רק 48 מאנשיו נהרגו בקרבות עם חילי צה"ל. יותר מ1300 פלסטינים נהרגו בקרבות,רבים מהפצצות חיל האוויר הישראלי,האם היו רובם אזרחים חפים מפשע? לטענת החמאס התשובה היא כן, באופן חד משמעי.
הניסיון שלנו עם שקרי החמאס הוא רב ולכן צריך לבדוק בקפידה את הנושא הזה,אין מה למהר, בסוף נגיע לחקר האמת.
הלקח שצריך להפיק מהשקרים של החמאס הוא ברור.יש לו סיבה טובה לשקר אחרת לא היה עושה זאת.השקרים שלו נובעים מלחץ,קשה לו להודות בנתונים הקשים שנגרמו לו מפעילות צה"ל.הוא רוצה לבנות את תמונת הניצחון בעיני בני עמו בכל מחיר ולא אכפת לו שהישראלים לא מאמינים לו.כל עוד ישבו תושבי הרצועה הרחק ממסכי הטלוויזיה במהלך המלחמה היה אפשר למכור להם את הגרסאות השיקריות של החמאס.עכשיו לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקף, שבו פלסטינים רבים לבתיהם ברצועה והם עוקבים בשקיקה אחרי דיווחי התקשורת הישראלית והזרה.האמת תתגלה להם במהירות והיא לא תוסיף כבוד לחמאס.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר