יום שלישי, 6 בינואר 2009

מערכת השקרים וההסתה של החמאס


החמאס מפעיל מערכת תעמולה שקרית ומשומנת המסיתה את העולם הערבי והמוסלמי נגד ישראל.על מערכת ההסברה הישראלית להתמודד ברצינות עם התופעה המסוכנת הזו ולהקצות את המשאבים הדרושים להזמת שקריו של ארגון החמאס.

מידי כמה שנים מופיע בעולם הערבי שקרן מדופלם המשמש כ"שופר השלטון" ומספר להמונים הערבים כזבים ומעללי גבורה כדי לעודד אותם ולשפר את מצב רוחם.התופעה הזו קיימת בדרך כלל בתקופה של מלחמות,כך היה ב1967 במהלך מלחמת ששת הימים כאשר השדר המצרי הידוע אחמד סעיד הודיע מקהיר כי צבא מצרים כבש את תל אביב וכמובן שאסור לשכוח לרגע את מחמד סעיד א-סחאף,שר ההסברה העיראקי של סדאם חוסיין אשר במלחמת המפרץ השנייה הפך סמל לדברי הרהב העיראקיים וטען שוב ושוב כי דיווחי הצבא האמריקני שקריים וכי צבא עיראק עומד להביס את הפולשים.
והנה, נראה שקם שקרן מדופלם חדש במזרח התיכון ושמו מחמד נזאל חבר הלשכה המדינית של החמאס בדמשק.במהלך הימים האחרונים הודיע לנו נזאל כמה פעמים על "מותם" של חיילי צה"ל בקרבות ברצועת עזה במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ואף מצא לנכון לציין שמו של קצין ישראלי בדרגת אלוף משנה שכביכול נהרג בקרבות עם מחבלי החמאס ברצועה.כמובן שמדובר בשקרים גמורים ללא שום אחיזה במציאות.
גם ערוץ הטלוויזיה "אל-אקצא" של ארגון החמאס לא טמן ידו בצלחת והפיץ ידיעות כזב שצוטטו על ידי רשת "אל-ג'זירה" על חטיפת חיילים ישראלים על ידי החמאס במהלך הפעולה בעזה ועל פגיעות כביכול בטנקים ובנגמ"שים של צה"ל.
מדובר במערכת דיסאינפורמציה שנועדה לעודד את רוחם של מחבלי החמאס ותושבי רצועת עזה וליצור את הרושם כי הוא החמאס עומד בכבוד במערכה וכי הוא גם בדרכו לניצחון.
שקריו של החמאס התנפצו במהירות מול סלע האמת וגם העיתונאים הערבים והזרים המכסים את מבצע "עופרת יצוקה" מתייחסים בזהירות רבה להודעות החמאס ולא ממהרים לצטט את הודעות דובריו.
מערכת התעמולה של החמאס מנסה גם בימים אלה לבנות את מיתוס הגבורה של רצועת עזה בפני התוקפנות הישראלית.הדגש בקמפיין הזה, שאליו נרתם ערוץ אל-ג'זירה, הוא להדגיש את עמידתה האיתנה(צומוד-בערבית) של "עזה הגיבורה" מול מכונת המלחמה הישראלית.הניסיון הוא ליצור תדמית של "דוד פלסטיני" מול "גוליית ישראלי".כמה מאמרים שהתפרסמו בעיתונות הערבית משווים את המצב ברצועה למצור על ביירות במלחמת לבנון הראשונה שנמשך 82 ימים עד יציאת כוחות אש"ף לתוניסיה או ל"טבח" במחנה הפליטים ג'נין במהלך אינתיפאדת אל-אקצא.
ח'אלד משעל,ראש הלכה המדינית של החמאס הצליח לגייס את בכירי חכמי הדת הסונים בראשות השיח' יוסף קרצ'אווי הנחשב לפוסק ההלכה הבכיר ביותר בעולם המוסלמי למאבק נגד ישראל. משלחת חכמי דת בראשות של קרצ'אווי יצאה למדינות ערב כדי לשכנע את המנהיגים לסייע לארגון החמאס בעזה.
החמאס גם הצליח לגייס את עזרתה של תנועת "האחים המוסלמים" שהוא חלק בלתי נפרד ממנה והיא השתלטה על הרחוב בעולם הערבי והוציאה אל הרחובות המוני מוסלמים משולהבים בהפגנות תמיכה בחמאס והשמצת מדינת ישראל.ההפגנות האלה נועדו לאותת לשליטים הערבים כי משטריהם בסכנה וכי אם הם חפצים להצילם עליהם להפעיל במהירות לחץ על ישראל להפסיק את הפעולה הצבאית בעזה.ההסתה של החמאס הצליחה במיוחד בתורכיה שם קראו המפגינים המוסלמים בהפגנת ענק באיסטנבול לממשלה התורכית לנתק את הקשרים עם ישראל ולשלוח צבא תורכי לרצועת עזה כדי שיסייע לחמאס.
מערכת התעמולה החמאסית מדגישה את הרפיסות (תחאד'ל-בערבית) של המשטרים הערבים מול פעולותיה של ישראל ברצועה.שליחיו של החמאס מאשימים את העולם הערבי הרשמי כי לא הצליח להסיר את המצור מעל רצועת עזה וכי נכשל בניסיונותיו לעצור את המבצע הצבאי הישראלי ברצועה.הביקורת היא על המחלוקת העמוקה בעולם הערבי על שלא הצליח להגיע להסכמה על כינוס וועידת פסגה ערבית ועל הכישלון באו"ם שלא הוביל להחלטה של מועצת הביטחון נגד ישראל.
יש לצפות שככל שיתרחב מבצע "עופרת יצוקה" ברצועה תגביר מכונת התעמולה של החמאס את פעילותה.אסור לזלזל במכונה הזו שמגבירה את השנאה לישראל בעולם הערבי והמוסלמי ,מעוותת את תדמיתה המוסרית ומעוררת רגשות אנטישמיים. מערכת ההסברה הישראלית צריכה להלחם בתופעה המסוכנת הזו ולהסביר כי ישראל היא הקורבן של טרור החמאס וכי החמאס מנסה להפוך אותה לנאשם.צוות ההסברה הלאומי שהוקם בעקבות דו"ח וינוגרד לאחר מלחמת לבנון השנייה חייב להתייחס ברצינות להסברה מול מדינות ערב ולא רק מול מדינות המערב ולהקצות לה את המשאבים הדרושים.מדובר באוקיאנוס אנושי של יותר ממיליארד מוסלמים בעולם החשופים למערכת תעמולה ארסית ושקרית של ארגון החמאס.לצערי נראה לי שישראל איננה מתמודדת באופן נכון ומספיק עם מערכת התעמולה החמאסית מול העולם הערבי והמוסלמי והיא עלולה לשלם על כך ביוקר.

.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר