יום שלישי, 25 במרץ 2008

להכות בטרור ללא הרף

ארגון החזבאללה מתקשה להוציא לפועל את הבטחותיו לנקום את מותו של עמאד מוע'נייה. זו היא ההזדמנות של ישראל להפתיע את הארגון פעם נוספת ולחסל את השיח' חסן נצראללה או בכיר אחר בארגון. החזבאללה בטוח שישראל ב"כוננות ספיגה" והוא לא מעריך שהיא תיזום פעולה נוספת נגדו, פעולה ישראלית מוצלחת נוספת תערער את החזבאללה ותשלח מסר ברור לכול ארגוני הטרור האחרים

צריך לקחת ברצינות את איומיו של מנהיג החזבאללה חסן נצראללה ביום הארבעים לציון מותו של עמאד מוע'נייה , קצין המבצעים של החזבאללה שישראל הואשמה בחיסולו. מומחי מודיעין שצפו בנאומו של נצראללה בבירות זיהו תסכול מסויים בדבריו מכך שהחזבאללה לא הצליח עד כה לבצע שום פעולת נקם על מותו של מוע'נייה.
לכן, מנסה נצראללה לנהל מלחמת עצבים מול ישראל, הוא מציין שהישראלים מפוחדים ומודאגים בכל העולם וכי הנקמה תגיע בעת ובתזמון שיבחר החזבאללה.
נצראללה חזר על הבטחתו שישראל תושמד ואף לגלג על שר הביטחון ברק והרמטכ"ל אשכנזי. כמובן שהוא לא שכח ללגלג על הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ ושר הביטחון לשעבר עמיר פרץ על חלקם במלחמת לבנון השנייה. צריך לזכור כי נצראללה נאם ממקום מסתור ונאומו היה מוקלט מראש ושודר מעל מסכי טלוויזיה. למרות שחצנותו הרבה הוא עדיין נוקט צעדי זהירות מחשש שישראל תפגע בו.
החזבאללה עדיין במבוכה, למרות ההצהרות וההבטחות לא חשף השיח' נצראללה שום ראיות על הקשר של ישראל לחיסולו של מוע'נייה. יתר על כן הוא הודיע כי המשא ומתן בין ישראל לארגונו על עסקת שחרור השבויים נמשך, ובכן, למרות חיסולו של מוע'נייה לא שבר נצראללה את הכלים לגמרי, הוא עדיין מעוניין בעסקה מסיבות פנימיות, יש עליו לחץ כבד של משפחות המחבלים ובראשם משפחת הרוצח סמיר קונטאר.
אין ספק שארגון החזבאללה לא יוותר על כוונתו לנקום את חיסולו של מוע'נייה. מערכת הביטחון הישראלית מכווצת כולה וממתינה לפיגוע או שורה של פיגועים. חג הפסח מתקרב וישראל מזהירה את כל אזרחיה הנוסעים לחו"ל להיזהר מחטיפות. בצפון המדינה נמשכת הכוננות. נצראללה מנסה להתיש את ישראל במלחמת עצבים, במלחמה פסיכולוגית כדי שנאבד את הזהירות ונעשה טעות שאותה יוכל לנצל לטובתו.
ההמתנה הזו מצד ישראל לפיגוע של החזבאללה היא טעות. אסור לישראל להישאר במצב של כוננות ספיגה, היא חייבת ליטול את היוזמה לידיה דווקא עכשיו ולהכות שנית בחזבאללה. יוזמה כזו תערער את הביטחון העצמי של הארגון ותציג אותו במלוא חולשתו.
המאמץ העיקרי של ישראל צריך להיות עכשיו חיסולו של השיח' נצראללה לפני שהארגון שבראשו הוא עומד יספיק להתאושש מחיסולו של מוע'נייה. במידה וקיימת בעיה מבצעית לחסל את נצראללה צריכה ישראל לבחור יעד אחר בצמרת הארגון ולפגוע בו. יש חשיבות רבה לכך שהיוזמה תעבור לידיה של ישראל חייבים לעשות "ניצול הצלחה", הפגיעה במוע'נייה היתה משמעותית וחייבים להנחית מכה נוספת על הארגון הזה. הצלחה ישראלית נוספת תגרום לפגיעה מוראלית קשה בחזבאללה ותהווה מסר חשוב גם לארגוני הטרור האחרים כמו חמאס והג'האד האיסלאמי.
ההערכות בישראל על תכנוני הנקם של החזבאללה הן רבות, החל מסדרה של פיגועים בחו"ל, ירי על יישובי הצפון או חטיפת אזרחים ישראלים, פגיעה באישיות ביטחונית או שר, פגיעה בכלי שיט ישראלי, הספקולציות אין רבות. בינתיים לא אירע דבר אבל כולם יודעים שזה רק עניין של זמן, אי אפשר לשמור על עירנות וזהירות כל העת.
ממשלת ישראל וצה"ל הכינו בודאי שורה של פעולות תגובה לפיגוע מצידו של החזבאללה. אני לא מזלזל בכך, הייתי רוצה לראות ביצוע של תוכנית התקפית יזומה על הנהגת החזבאללה עכשיו, בעוד הם מתכננים את מתקפת הטרור עלינו. בואו נערער אותם פעם נוספת, נתקוף אותם כשהם יושבים על מפות התכנון, הם לא מצפים לכך, הם בטוחים שאנו במגננה ומכסים את ראשינו בידינו ומחכים למכה. לכן זהו העיתוי הטוב ביותר למהלך של הפתעה, החזבאללה כבר איבד את זהירותו, הוא בדרך להתקפה עלינו ולא שם לב מה קורה מאחור, הוא בקריזה של הנקם ועיניו מלאות בזעם, זו היא ההזדמנות הטובה ביותר להפתיע אותו ולהכות בו מכה ניצחת נוספת, אין מה להסס זהו הזמן הנכון ביותר מכל הבחינות צריך רק לקבל את ההחלטה הנכונה.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

מאמר שכתבתי על ג'ון מקיין
http://astroworld.co.il/default.asp?iId=JKMGכ

www.astroworld.co.il
מקיין מהפך ??

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר