יום חמישי, 6 במרץ 2008

מי ינצח

ארגון החמאס מפיץ סיפורי תעמולה כוזבים כי ניצח את צה"ל ברצועת עזה. הסימנים הראשונים מהשטח מעודדים. צה"ל הפיק את לקחי מלחמת לבנון השנייה והוא בדרך לנצח את החמאס. האחריות לניצחון מוטלת על הדרג המדיני הוא חייב לתת לצה"ל לנצח ולא להטיל עליו מגבלות. כיבוש כל הרצועה הוא הכרחי לניצחון

תהלוכות הניצחון של ארגון החמאס ברצועת עזה לאחר נסיגת כוחות צה"ל מהרצועה מזכירות לי את הסיפור המפורסם על הליצן הערבי המסורתי ג'וחא. מספרים שביתו של ג'וחא עלה באש בעת שנעדר מהבית, רצו אליו השכנים בבהלה והודיעו לו כי ביתו נשרף כליל וכי הוא נותר ללא מחסה, השיב להם ג'וחא: העיקר שראשי נותר שלם.
כך גם ארגון החמאס, בגלל מדיניות הטרור שלו עולה ביתם של תושבי הרצועה באש אך הדבר לא אכפת לו, העיקר שהוא מצליח לשמר את שלטונו שאותו השיג בכוח הפיכה צבאית.
בתום מבצע "חורף חם" ברצועה נהרגו 120 פלסטינים (70 מהם מחבלים חמושים) ו-300 אחרים נפצעו. צה"ל איבד שני חיילים שנהרגו ועוד חמישה חיילים נפצעו. זהו מאזן הכוחות אך החמאס טוען שניצח.
התושבים הפלסטינים יודעים את האמת המרה. הם יודעים שזו הייתה רק המערכה הראשונה במחזה האימה של המלחמה. ארגוני החבלה יחדשו בקרוב את מתקפת הרקטות על ישראל וישראל תגיב בעוצמה.
התבוסה הפלסטינית כבר הגיעה מזמן לרצועת עזה. כבר שמונה חודשים מוטל מצור כלכלי כבד על הרצועה, הכלכלה התרסקה, טנקים ישראלים מקיפים אותה מכל עבר, מטוסי חיל האוויר הישראלי תוקפים מטרות של ארגוני הטרור ללא הרף, מזלט"ים מפקחים מהאוויר וספינות חיל הים הישראלי מטילות מצור ימי על הרצועה למרות זאת ארגון חמאס טוען לניצחון. הכול עניין סובייקטיבי של הגדרות. כול צד והטענות שלו.
כוחות צה"ל חיסלו אמש את יוסף סמירי, ראש הג'האד האסלאמי במרכז רצועת עזה. הדרג המדיני נתן, סוף סוף, אישור לחסל גם את הדרג המדיני של החמאס.
למרות זאת מפיץ החמאס תיאורי גבורה כוזבים של לוחמיו בקרבות עם חיילי צה"ל. את המעשיות האלה מפיצים מנהיג החמאס מחמוד א-זהאר וסאמי אבו זוהרי דובר הארגון.
הניצחון הישראלי הוא לא רק צבאי אלא גם מדיני הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס השהה את השיחות על הסדר הקבע עם ישראל אך הוא יחדש אותן בקרוב ללא כל תנאי. הפלסטינים הפחות קיצונים מבינים כי כיום אין להם שום דרך אחרת לחלץ ויתורים מישראל אלא באמצעות המשא ומתן, החמאס מסרב להבין זאת, הוא רוצה להשיג הישגים מדיניים בכוח הג'האד, זה לא יקרה הניסיון הזה יביא לחיסולו של שלטון החמאס ברצועה, זה רק עניין של זמן.
בקרב הדרג המדיני והביטחוני מתגבשת, אט אט, ההכרה כי לא יהיה מנוס מפעולה צבאית רחבה ברצועה.
המטרה היא הפסקת ירי הרקטות והפלת שלטון החמאס. המטרות האלה אפשריות בתנאי שיהיה כיבוש קרקעי של הרצועה.
ישראל חייבת להשלים את המבצע הכולל לאחר ביצוע השלב הראשון - "חורף חם". הרשות הפלסטינית צריכה להבליג על פעולות ישראל ברצועה בתנאי שיתמקדו בארגוני הטרור, זו הדרך היחידה שהנשיא הפלסטיני יכול לשוב ולשלוט ברצועה, הדרך לעזה עוברת בעקבות הטנקים הישראליים.
החמאס ירכך את עמדותיו ויתחנן להפסקת אש עם ישראל רק אם ישתכנע שכוונותיה רציניות והיא נחושה לכבוש את כל שטח הרצועה ולהשמיד את התשתית הצבאית של מדינת חמסטאן. כשהוא יבין שהוא עומד לאבד את השלטון בקרוב הוא יתרצה ויסכים לפיתרון של פשרה, לכן הלחץ הצבאי המסיבי חייב להמשך ללא שום הפסקה.
לישראל אסור להיכנס לשאננות, היא חייבת להמשיך בפעולות ממוקדות כדי לצוד את הנהגת הטרור של החמאס ולחסלה. במקביל צריכות להימשך פעולות ההכנה היבשתיות כדי לכבוש את רצועת עזה ולשחרר את תושבי דרום הארץ ואת התושבים הפלסטיניים משלטון הטרור של החמאס.
ישראל קיבלה תמיכה אמריקנית לאחר שהשרה האמריקנית קונדליסה רייס הצהירה כי החמאס מחזיק את תושבי עזה כבני ערובה וכי השקט ישרור רק לאחר שייפסק הירי לעבר ישראל.
עם זאת הניצחון הישראלי חייב להיות גלוי לעין. חייבת להיות הכרעה ברורה בשדה הקרב. החמאס מנסה לחקות את ארגון החזבאללה לאחר מלחמת לבנון השנייה כשמנהיגו השיח' חסן נצראללה יצא בהצהרות ניצחון לתקשורת. מנהיגי החמאס מנסים בהצהרות הניצחון שלהם ליצור מצג שווא כי זו היא האמת והם ניצחו את ישראל.
כן, לא יזיק אם ישראל תציג מידי פעם תמונות של הצלחותיה ברצועה, תמונות של שבויים מהחמאס, אמצעי לחימה שנתפסו, צילומי פגיעה במטרות ועוד. חשוב מאוד לצרוב את התודעה של דעת הקהל הישראלי והפלסטיני כי מדובר בצבא שונה מהצבא שהיה במלחמת לבנון השנייה. צבא מאומן עם מפקדים חדשים וחיילים בעלי מוטיבציה הנחושים לשמור על ביטחון ישראל. חיילי צה"ל כמו של פעם ואכן הם כאלה.
אני בטוח שצה"ל יכול לנצח ניצחון מוחץ את החמאס, עד כה הסימנים הראשונים מעודדים, הדרג המדיני חייב לאפשר לו לנצח ולא להטיל עליו מגבלות. הגיע הזמן להכות את הטרור החמאסי מכה ניצחת.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

איך לדעתך תשפיע המשך פעילות צהל בעזה על שחרורו של גלעד שליט?

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר