יום שישי, 29 בפברואר 2008

להכין את החרבות

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס מגלה כי הפלסטינים לא פוסלים את האפשרות לחדש בעתיד את הטרור נגד ישראל. דבריו משקפים את המגעים מאחורי הקלעים בין אש"ף למדינות ערב להיערך לאפשרות כי המשא ומתן על הסדר הקבע ייכשל בקרוב. האיומים האלה נועדו ללחוץ על ישראל להגיש ויתורים לפלסטינים בעוד הטרור מרצועת עזה גובר. סיכוייו של השלום להגיע מתרחקים וכדאי שישראל תיערך בקרוב לסיבוב אלים נוסף מול הפלסטינים

כדאי שכמה מהדמויות הפוליטיות הבולטות בישראל המשבחות מידי פעם את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס וראש ממשלתו סלאם פיאד על מתינותם ורדיפתם אחר השלום יקראו את הראיון שהעניק הנשיא הפלסטיני אתמול לעיתון "א-דוסתור" היוצא לאור בירדן. האידיאולוגיה של מחמוד עבאס איננה שונה מזו של יאסר ערפאת, בראיון הוא רומז לישראל כי הפלסטינים לא פוסלים את האפשרות של חידוש המאבק המזויין נגדה. הנה הציטוט מדבריו: "בשלב הנוכחי אני נגד המאבק המזויין כיוון שאיננו מסוגלים לכך אך בשלבים הבאים אפשר שמצב העניינים יהיה שונה."
כלומר, הפלסטינים חלשים מידי כעת כדי להתמודד עם ישראל בכוח צבאי אך כשיתחזקו קיימת האפשרות הזו.
דבריו של הנשיא הפלסטיני משקפים בדיוק את תורת השלבים של אש"ף, קודם לקבל מישראל את מה שניתן לקבל בדרכי שלום ואחר כך לאחר שהפלסטינים ייתחזקו או התנאים האזוריים או הבינלאומיים יאפשרו זאת, להשיג את השאר באמצעות הטרור. אש"ף ומנהיגיו לא שינו דבר באידיאולוגיה שלהם של תורת השלבים הם רק התאימו אותה למצב הנוכחי אך לא ויתרו עליה, היא בגדר של "תוכנית מגירה" שתישלף בבוא היום.
בהמשך הראיון מתייחס הנשיא הפלסטיני גם לנושא ה"התנגדות" (מקאוומה-בערבית) המונח שבו משתמשים ארגוני החבלה השונים ושמשמעותו טרור ואומר: "היה לי הכבוד להיות מי שירה את הירייה הראשונה ב-1965, רבים באזור ובעולם יודעים מתי ההתנגדות היא מועילה וכיצד ומתי היא לא מועילה, מהן גבולותיה ומה היא ההתנגדות הרצינית והאמיתית והמשפיעה, ידוע מתי היא מזיקה ומתי היא במקום ובעיתוי הנכון, היה לנו הכבוד להנהיג את ההתנגדות, אנחנו לימדנו את כולם את ההתנגדות כולל את החזבאללה, הם התאמנו במחנות שלנו."
מדוע אומר הנשיא עבאס את הדברים בעיתוי זה? מי כמוהו יודע שאין עד כה שום התקדמות משמעותית במשא ומתן שהוא מנהל עם ישראל על הסדר הקבע במסגרת תהליך אנאפוליס, ברור לכול הצדדים שהזמן שקבע הנשיא בוש להשגת הסדר עד סוף השנה איננו ריאלי. לכן בהמשך הראיון אומר הנשיא עבאס: "אם לא נגיע לפיתרון במהלך 2008 יהיה קשה להגיע אליו מכיוון שאחרי זה יגיע ממשל אמריקני חדש ונתחיל עימו בתהליך חדש שאף אחד חוץ מאללה לא יודע מהו".
דבריו של מחמוד עבאס מצטרפים לאיומים נוספים שהשמיעו באחרונה בכירים באש"ף ודמויות בעולם הערבי כמו איום בהכרזת עצמאות חד צדדית על פי מודל קוסובו, ביטול יוזמת השלום הערבית ונסיגה מהרעיון של פיתרון המבוסס על עיקרון של שתי מדינות לשני עמים. הפלסטינים מתאמים עמדות עם מדינות ערב לקראת כישלון אפשרי של השיחות על הסדר הקבע ומנסים להפעיל לחץ על ישראל במשא ומתן כדי שתוותר על עמדותיה, האיומים כוללים גם את אפשרות חידוש הטרור והם באים מפיו של הדמות הבכירה ביותר המנהלת את המשא ומתן עם ישראל הנשיא הפלסטיני וראש אש"ף מחמוד עבאס, מי שמוצג, חדשות לבקרים, כ"יונת השלום" הפלסטינית.
אדוני הנשיא הפלסטיני, אני ואחרים בישראל לא שכחנו לרגע את עבודת הדוקטורט שכתבת במוסקבה על הציונות והתיאורים המופיעים בה, לא שכחנו גם את הדברים שכתב עליך בספרו, המחבל "אבו דא'וד" שתכנן את טבח הספורטאים הישראלים במינכן, כי חלקך בפעולה היה לדאוג למימון המבצע. אנחנו לא שכחנו זאת. במקום להתפאר למשל בהסכם אוסלו שאתה היית שותף ראשי להשגתו אתה בוחר להתפאר בכך שהיית בין אלה שאימנו את החזבאללה בטרור במחנות אש"ף? זה המסר שלך לשלום?
במאמרים קודמים בחרתי לכנות את הנשיא הפלסטיני במילים "ערפאת מספר שתיים" או "זאב בעור של כבש". דבריו בראיון לעיתון "א-דוסתור" רק מוכיחים כי צדקתי.
הגיע הזמן שנתפכח ונביט נכוחה אל המציאות הקשה, האישים הכי מתונים בהנהגה הפלסטינית מנסים לכופף אותנו כדי להשיג את מטרותיהם שמעולם לא ויתרו עליהן, אם הדבר לא יצלח בדרך המשא ומתן אזי ינסו לעשות זאת בדרך הטרור ובראשם הנשיא מחמוד עבאס.
לא אתפלא אם הנשיא עבאס ירוץ בקרוב להתפייס עם תנועת החמאס ברגע שיבין סופית כי המשא ומתן עם ישראל נכשל וכדי להציל את עורו וכיסאו הוא יזגזג ושוב יתחבק עם יריבו ח'אלד משעל מדמשק. המהירות שבה מתפייסים הערבים ביניהם עולה לפעמים על מהירות האור ברגע שצריך להתאחד מול האוייב הציוני הנורא ששמו ישראל.
לכן אין לישראל מה למהר, גם שותפיה ה"מתונים" בצד הפלסטיני לא הפסיקו לפטנז על הטרור ומשתעשעים ברעיון לחדש אותו בקרוב כדי להשיג את יעדיהם הלאומיים על חשבון ביטחונה של ישראל.
המצב בדרום המדינה הוא מדאיג, ארגוני החבלה כבר יורים טילי גראד על אשקלון, ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין גילה לנו השבוע בועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי עשרות פעילי אל-קאעדה והג'האד העולמי חדרו לרצועת עזה בעקבות פתיחת הגבול בציר פילדלפי וכי בנוסף אליהם נכנסו ממצרים לרצועה גם מומחי חבלה ומהנדסים וצלפים שהוכשרו בסוריה ובאיראן. כל זה קורה מול עיננו ואנו רדומים. הגיע הזמן להתעורר ולהכין את החרבות. שלום לא עומד להגיע לכאן, הערבים כבר משחיזים את סכיניהם ומתכוננים לסיבוב הבא, כדאי שנהייה מוכנים.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר