יום ראשון, 17 בפברואר 2008

היעד הבא לחיסול - השיח' חסן נצראללה

אסור לישראל להיכנס לכוננות ספיגה והתגוננות מול פיגועי הנקם שמתכנן החזבאללה על מות עמאד מוע'נייה. היא חייבת לעבור מייד למתקפה נוספת ולחסל את מנהיג הארגון חסן נצראללה. מכה נוספת על החזבאללה תפגע קשה ביכולות הארגון. במקביל צריכה ישראל לפגוע במנהיגי ארגוני הטרור הפלסטינים כיוון שהוכח כי הפגיעה במנהיגי הטרור היא יעילה

מי שהחליט לחסל את עמאד מוע'נייה קיבל החלטה נכונה. ידיו של מוע'נייה היו מגואלות בדמם של מאות יהודים וישראלים, הוא קיבל את עונשו על פי הכלל "עין תחת עין ושן תחת שן".
לאלה שמתחרטים על חיסולו וחוששים ממעשי הנקם שמתכנן ארגון החזבאללה אומר כי ארגון הטרור הזה מתכנן ומנסה לפגוע בישראלים ויהודים בכל מקרה וללא שום קשר לחיסולו של רב המחבלים מוע'נייה. לכן ההתנקשות במוע'נייה מנעה ושיבשה שורה של פיגועים שהיו בשלבי התכנון בשונים.
האם יבוא במקומו מישהו שהוא יותר מסוכן עבור ישראל? ייתכן, לעולם אי אפשר לדעת, ייתכן שבמהלך הזמן יתברר שכן או לא.
חיסולו של הנייה משול לאדם שמתעורר ומוצא נחש ליד מיטתו, מה עליו לעשות? האם אם לא יהרוג את הנחש פן יבוא במקומו נחש גדול יותר ומסוכן יותר?
לכן, ראשית עלינו לחסל את הסכנה המיידית המאיימת עליו ורק אחר כך להיערך כדי להתמודד עם הסכנה העתידית.
אין ספק שהחזבאללה מתכנן שורה של פיגועי נקם בתוך ישראל ומחוצה לה, אחת הדמויות המובילות היא קייס עובייד, ערבי ישראלי שהצטרף לשורות הארגון, הפך לקצין המבצעים האחראי על הגדה והרצועה ושהיה מעורב בחטיפתו של אלחנן טננבאום. לעובייד יש תשתית של סוכנים בשטחים והוא מכיר יעדים ונקודות תורפה בישראל.
השיח' חסן נצראללה הכריז על "מלחמה פתוחה מחוץ לשטח הטבעי של המלחמה" ורמז על פגיעה ביעדים ישראלים בחו"ל. הסבירות שהחזבאללה יחדש את ירי הקטיושות לעבר ישובי ישראל בצפון היא נמוכה, נצראללה יודע שישראל תגיב בהפגזות והפצצות כבדות שישיבו ללבנון את מראות מלחמת לבנון השנייה.
לכן, האפשרויות הסבירות יותר הן שהחזבאללה מתכנן פיגועים בתוך ישראל, חטיפות אזרחים וחיילים ופיגועים בחו"ל. כיצד אפשר להתמודד עם איומי הטרור וההבטחות לנקמה בישראל אשר הכחישה כל קשר להתנקשות במוע'נייה?
ככל הנראה לא ניתן יהיה למנוע לגמרי את תגובת החזבאללה למרות כול אמצעי הזהירות שננקטים בארץ ובעולם, ההוראות כבר ניתנו למחבלים לצאת לדרך ולתקוף מטרות ישראליות ויהודיות...
ישראל נכנסה לכוננות ספיגה, הכוננות היא לאורך הגבולות, ננקטים אמצעי זהירות במוסדות שונים בארץ ובחו"ל והתיירים הישראלים בעולם נדרשים לגלות ערנות, צעדים אלה אינם מספיקים...
אסור שישראל תהייה רק במצב של מגננה או כוננות ספיגה...
ישראל צריכה לצאת כבר עכשיו למתקפה, למה כוונתי? המלחמה בטרור היא מלחמה ארוכה ומתמשכת, פיגוע נקם של החזבאללה לא יהיה הפיגוע האחרון נגד ישראלים או יהודים בעולם, מדובר ב"מלחמה פתוחה" שעליה הכריז מנהיג החזבאללה, לכן אנו צריכים לעבור כבר עכשיו לשלב הבא של המלחמה והוא חיסולו של השיח' השחצן חסן נצראללה.
כן, אין ברירה, כבר הוכח שיש לנו את היכולת, צריך לנצל את העובדה שהחזבאללה עסוק בתכנון מעשי הנקם שלו על מות מוע'נייה ולפגוע בנצראללה...
חיסול מוצלח של נצראללה ישתק את פעילות החזבאללה לזמן רב ויהווה מכה מורלית קשה.
מעמדו של נצראללה נחלש אצל פטרוניו האיראניים, גם רבים בלבנון אינם מאוהביו בגלל ההרס והחורבן שהביא עליהם כשהצית את מלחמת לבנון השנייה. זהו העיתוי הנכון לחסלו, בטרם יספיק ארגונו להתאושש מההלם שאחז בו בעקבות ההתנקשות במוע'נייה.
מסתבר שארגוני הטרור מבינים רק את שפת הכוח, יאסר ערפאת מת במוקטעה ברמאללה תחת מצור ישראלי ממושך למרות שהבטיח לנו "מליוני שהידים שיצעדו לירושלים", חיסולו של פתחי שקאקי במלטה בסוף שנות ה-90 הביא לשיתוק פעילות ארגון הג'האד האסלאמי לזמן רב, כך גם חיסולם של השיח' אחמד יאסין, עבד אלעזיז רנטיסי וצלאח שחאדה מראשי החמאס פגע ביכולת המבצעית של הארגון.
כשכורתים את ראש הנחש של הטרור עובר, בדרך כלל, זמן רב עד שהנחש מצמיח ראש חדש.
לכן, לפני שיצמח קצין מבצעים חדש בחזבאללה במקומו של מוע'נייה יש למהר ולכרות ראש נוסף של הנחש את ראשו של חסן נצראללה.
מי שהגיע ביעילות רבה לעמאד מוע'נייה ולחסלו הוכיח כי יש לו את היכולת להגיע גם לחסן נצראללה.
המכה שחטף החזבאללה באמצעות חיסול מוע'נייה איננה מספקת, יש להשלים את המהלך על ידי הנחתת מכה נוספת ומהירה על הארגון.
ייתכן שהחזבאללה ייפנה לדרך תגובה חדשה וינסה לפגוע באישיות ישראלית או יהודית בכירה. ראינו בעבר דפוס פעולה כזה אצל ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין. אנשיו התנקשו בחייו של השר רחבעם זאבי (גנדי) בתגובה על כך שראש הממשלה לשעבר שרון הורה לחסל את אבו עלי מוצטפא ראש הזרוע הצבאית של הארגון. זו היא סיבה נוספת להזדרז ולפגוע בנצראללה כדי להשיג הישג נוסף בעל השפעה מוראלית חזקה על החזבאללה.
כדאי לשים לב להצהרות של מנהיגי הטרור הפלסטינים, ראש החמאס, ח'אלד משעל קורא לישראל שלא לשמוח מכיוון שהדורות הבאים נחושים להמשיך בדרך ההתנגדות (טרור) ואילו עבדאללה רמדאן שלח, מנהיג ארגון הג'האד האסלאמי אומר כי מוע'נייה הוא שהיד פלסטיני יותר מהפלסטינים וכי ארגונו ימשיך בג'האד.
הצהרות אלה מלמדות כי ארגוני הטרור הפלסטינים מתכוונים לסייע לחזבאללה בפיגוע נקם. גם כאן התשובה היא אחת יש לחסל את ראשי הארגונים האלה, אין דרך טובה יותר מאשר עריפתם של ראשי הנחשים של הטרור הפלסטיני והלבנוני, כבר נאמר "הטוב שבנחשים רצץ מוחו".

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר