יום חמישי, 7 בפברואר 2008

"במלחמה כמו במלחמה"

ארגון החמאס החליט בהוראת איראן לחדש את פיגועי ההתאבדות בישראל. לישראל יש תשובה לכך והיא חייבת לחדש את החיסולים הממוקדים של ראשי החמאס. רק מדיניות החיסולים יכולה לעצור את מתקפת הטרור של החמאס, הדבר הוכח כבר בעבר וחיסול השיח' אחמד יאסין ומנהיגים אחרים של הארגון החלישו אותו מבחינה מבצעית. פעולה כזו עשוייה גם להאיץ את המגעים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

רבים בישראל סברו עד לפני כמה ימים כי תנועת החמאס הפסיקה את פיגועי ההתאבדות בתוך תחומי מדינת ישראל והסתפקה בפיגועים וניסיונות חטיפת חיילים ואזרחים ישראליים בתוך שטחי יהודה ושומרון וחבל עזה. פיגוע ההתאבדות השבוע במרכז המסחרי בדימונה ניפץ את התיזה הזו לרסיסים.
כדאי לשים לב היטב להודעתו של דובר החמאס סאמי אבו זוהרי לאחר הפיגוע: "חמאס מעולם לא הודיעה כי הפסיקה או תפסיק כל סוג מסוגי ההתנגדות כולל פיגועי ההתאבדות, כל האמצעים הם לרשותם של אנשי ההתנגדות כולל פיגועי ההתאבדות במלחמה נגד הכיבוש".
במילים אחרות המלחמה בישראל נמשכת בכל החזיתות ובכל האמצעים כולל בתוך ישראל עצמה.
הזרוע הצבאית של החמאס, עז א-דין אלקסאם, פרסמה הודעה שבה טענה כי הפיגוע בדימונה הוא "הוכחה ליכולת הארגון להכות את האוייב במקומות הרגישים בעיתוי שירצה".
אולם הגדיל לעשות נציג החמאס באיראן הד"ר אבו אוסאמה עבד אל-מעטי אשר הודיע מטהרן כי הפיגוע בדימונה הוא רק ההתחלה. הוא הסביר כי החמאס שמר על רגיעה במשך כשנה אך האוייב (ישראל) זלזל בכך, לכן "המסר של גדודי עז א-דין אלקסאם הוא כי הם מחדשים את פיגועי ההתאבדות".
ישראל הסתפקה עד כה, במלחמתה בחמאס ברצועת עזה, בסיכולים ממוקדים מהאוויר של פעילים זוטרים של הארגון או בהתקפות אוויריות על מפקדות ומתקנים של הארגון. עכשיו, לאחר פעולת הטרור הנפשעת בדימונה, מתברר כי החמאס אינו בוחל בשום דרך לפגוע בישראל וכי הוא חידש את פיגועי ההתאבדות בתוך הארץ. הזרוע הצבאית שלו מנמקת את הפיגוע בדימונה כתגובה על המשך המצור הכלכלי על רצועת עזה. ארגון החמאס מעודד מאוד מהצלחתו לשבור את המצור הכלכלי על ידי פריצת הגבול בין הרצועה למצרים ומהעובדה כי הוא מחזיק בידו את החייל גלעד שליט לכן הוא מרשה לעצמו להסלים את פעולות הטרור נגד ישראל מתוך הנחה שידיה של ישראל כבולות אם תרצה להגיב על פעולותיו.
ההודעה של דובר החמאס באיראן היא לדעת גורמי הביטחון סימן כי איראן לוחצת על החמאס להסלים את פעולות הטרור נגד ישראל, את פיגועי ההתאבדות, ירי רקטות ה "קסאם" וירי רקטות "גראד" איראניות שהוברחו באחרונה לרצועת עזה מאיראן.
לישראל יש את היכולת הנדרשת לרסן את החמאס. ישראל חייבת לפעול כבר עכשיו אחרת יפרש ארגון החמאס את חוסר תגובתה כחולשה ויסלים עוד יותר את התקפותיו. מה שנדרש הוא לצאת, בעיתוי הנכון, במסע נרחב של חיסול מפקדיו הבכירים בכל מקום, בגדה, ברצועה ובחו"ל. זו היא העת להשיב את כוח ההרתעה לישראל ולפגוע בהנהגת הארגון הזה. בעבר כבר חיסלה ישראל את בכירי המנהיגים של הארגון, השיח' אחמד יאסין, עבד אלעזיז רנטיסי, אסמעיל אבו שנב, אברהים שחאדה ואחרים. גם ח'אלד משעל, מנהיג הארגון היושב בדמשק, נחלץ בדרך נס מניסיון חיסול כושל של המוסד. ייתכן שצריך לשקול לנסות ולחסלו פעם נוספת. לחיסולים האלה היה אפקט הרתעה גדול על הארגון והם גם החלישו אותו רבות מבחינה מבצעית.
ארגון החמאס לוקח בחשבון את האפשרות הזו והנהגת הארגון ברצועה פרסמה אזהרה לכל המנהיגים להסתתר. החמאס מאיים בתגובה "להבעיר את האדמה מתחת לרגליה של ישראל" אם תנקוט בצעד זה.
אין מה להתרגש מאיומים אלה. ארגון החמאס מנצל כל הזדמנות וכל פירצה ביטחונית אפשרת לפגוע בישראל והפיגוע בדימונה הוכיח זאת. הוא אפילו שיגר מחבלים למצרים כדי שיפגעו בתיירים ישראלים בסיני.
לכן, "במלחמה כמו במלחמה". לישראל אסור לנצור את האש והיא צריכה להכות במנהיגי החמאס ללא רחם. עליה לנסות לפגוע בראש הנחש עצמו ויש לה את היכולת לעשות זאת. להערכתי אין חשש שבעקבות המתקפה על ראשי החמאס ייפגע החייל החטוף גלעד שליט. להיפך פעולה כזו תפעיל לחץ על החמאס לעצור את המתקפה הישראלית ואולי ראשיו אף יזרזו את המגעים להשלמת העסקה. ישראל יכולה לחסל את מנהיגי החמאס ב"מבצע מתגלגל" כשהיא מתחילה בדרגים הנמוכים יותר ועולה בסולם ההיררכיה של הארגון, שיטה כזו תאותת לראשי הארגון כי כדאי להם להפסיק את הטרור אם חייהם חשובים להם או לפחות לבקש רגיעה או הפסקת אש. החשוב הוא להתחיל כבר במבצע, אין מה להמתין יותר...

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר