יום ראשון, 20 בינואר 2008

לחסל את ה"רוצח מביירות"

ישראל צריכה לחסל את מנהיג החזבאללה חסן נצראללה מהר ככל האפשר. מעמדו של נצראללה בלבנון ובאיראן נחלש ויש לנצל זאת. אסור לישראל לנהל עימו משא ומתן על חלקי גופות ובאפשרותה להגביר את הלחץ הפנימי עליו בלבנון

מנהיג החזבאללה חסן נצראללה מנסה לזקוף את קומתו ואת קומתם של השיעים בלבנון דווקא ב"יום העשוראא'", היום שבו נטבח חוסיין בנו של עלי אבן אבו טאלב הח'ליף הרביעי ונכדו של הנביא מוחמד על ידי אנשיו של מעאוויה בקרב כרבלאא' ב-680 לפנה"ס. תומכיו של חוסיין היו השיעים שסברו כי הח'ליפות חייבת להימסר רק לבני משפחתו של הנביא מוחמד. כמו חוסיין אז, מנסה חסן נצראללה היום, להשיג לגיטימציה לעצמו ולבני עדתו. רבים מתושבי לבנון רואים בשיח' נצראללה את האחראי לסבל והקורבנות הרבים שנגרמו במהלך מלחמת לבנון השנייה בעקבות חטיפת שני חיילי צה"ל, גם איראן, הפטרונית של שיח' נצראללה כועסת עליו, השמועות בלבנון הן כי סמכויותיו הצבאיות נלקחו ממנו והועברו לסגנו נעים קאסם ומשפחות מחבלי החזבאללה ומשפחתו של המחבל סמיר קונטאר לוחצות עליו לעמוד בהבטחתו ולהביא לשחרורם המהיר של בניהן מבתי הכלא בישראל.
הלחצים האלה הביאו את שיח' נצראללה לנסות ולסחור באיברים ובחלקי גופות. לכך יש להוסיף את ההערכה כי מנהיג החזבאללה נכנס ללחץ מהידיעות על התקדמות העסקה בין ארגון החמאס לבין ישראל על שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ומהעובדה שמערכת הביטחון שוקלת ברצינות להכריז על החיילים רגב וגולדווסר שנחטפו על ידי מחבלי החזבאללה כנעדרים שמקום קבורתם לא נודע.
צעד כזה ישמוט מידיו של נצראללה את קלפי המיקוח החשובים שהוא ניסה לרמוז כי הם כביכול נמצאים בידיו, חסן נצראללה שמר על עמימות בקשר לגורל שני החיילים החטופים וניסה להקרין את התחושה שייתכן שהם בחיים, אולם למרבה הצער הנתונים הנמצאים בידי מערכת הביטחון הישראלית הם שונים בתכלית.
על הרקע הזה יש לראות את הופעתו הפומבית, השנייה במספר מאז מלחמת לבנון השנייה, של מנהיג החזבאללה אשר יצא למסע של יחסי ציבור, וכדי להפגין את הישגיו והצלחת ארגונו התגאה כי הוא מחזיק בחלקי גופות של חיילים ישראלים. התרברבויותיו של חסן נצראללה התגלו כמעט בכל המקרים כנכונות. גם הפעם, למרות הגועל והבחילה שדבריו מעוררים יש להאמין לו. גורמי הביטחון מאשרים שארגון החזבאללה אכן מחזיק בחלקי גופות של חיילי צה"ל שנהרגו במלחמת לבנון השנייה וכי מערכת הביטחון עידכנה את המשפחות הישראליות הנוגעות בדבר.
ישראל צריכה לנצל את חולשתו של מנהיג החזבאללה. היא צריכה לשמוט את קלפי המיקוח שכביכול נמצאים בידיו ולהכריז פומבית על החיילים רגב וגולדווסר כנעדרים שמקום קבורתם לא נודע, זאת כמובן בתנאי שהמידע שבידיה מאשר זאת ועל פי הידוע לי יש בידיה מידע שכזה. הודעה כזו תכניס את השיח' נצראללה ללחץ. צעד נוסף שצריכה לעשות ישראל הוא להגביר את הפרסומים על עסקה קרבה עם החמאס על שחרורו של גלעד שליט והעדפת הערוץ הזה על פני הערוץ עם השיח' נצראללה שכן ארגון החמאס סיפק הוכחות שגלעד שליט בחיים ומצבו הבריאותי טוב בניגוד לחזבאללה אשר מסרב למסור כל מידע על גורלם של שני החיילים החטופים. צעדים אלה יגבירו את הביקורת ברחוב הלבנוני על מנהיג החזבאללה, כבר היום יש עליו ביקורת רבה כי הוא מחבל במאמצים למנות את הגנרל מישל סלימאן, רמטכ"ל צבא לבנון, לתפקיד הנשיא. ובאשר לחלקי הגופות שבידי ארגון החזבאללה, אסור לישראל לנהל משא ומתן עם החזבאללה על חלקי הגופות של חיילי צה"ל המוחזקים בידיו. אסור להיכנע לסחטנות של הארגון הזה, גם ישראל יכולה לנקוט בצעדים דומים ולא להעביר לארגון החזבאללה חלקי גופות של מחבליו. והחשוב מכול, יש לנצל את חולשתו של חסן נצראללה ברחוב הלבנוני ולחסלו. הגיע הזמן שישראל תגבה את מחיר הקורבנות שחסן נצראללה אחראי להם בקרב אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. האיש הזה הוא בר מוות ויש לחסלו מהר ככל האפשר. ישראל כבר חיסלה מנהיגים של החזבאללה בעבר כמו השיח' מוסאווי ויש לה את היכולת המודיעינית והמבצעית לעשות זאת בתנאי שתמקד את המאמץ בכך. יש לפעול במהירות ואסור לאבד זמן, הגיע הזמן לפרוע את החוב עם הרוצח מביירות.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר