יום ראשון, 23 בספטמבר 2007

אוסאמה בן לאדן נגד נשיא פקיסטן

שש שנים לאחר הפיגוע במגדלי התאומים חוזר אוסאמה בן לאדן במלוא עוזו לזירה. לאחר שהופיע בן לאדן, באחרונה, בקלטת וידיאו לאחר היעדרות של שלוש שנים ממסכי הטלוויזיה הוא הורה על הגברת פעולות הטרור של ארגונו בעיראק ובאלג'יריה. עכשיו מנסה בן לאדן לנצל את הוואקום הפוליטי בפקיסטן והוא מכריז בשם ארגונו מלחמה עליה. בקלטת שהופצה באינטרנט לפני כמה ימים נשבע אוסאמה בן לאדן לנקום בנשיא פקיסטן פרבז מושארף המתואם באופן מלא עם ארצות הברית במלחמתה נגד ארגון אל-קאעדה. הרקע לאיום, הפשיטה של כוחות הביטחון של פקיסטן בחודש יולי האחרון על מעוז האיסלאם הקיצוני באיסלאמבאד המכונה ה"מסגד האדום". בן לאדן כינה, בקלטת, את מושארף "כופר" והבטיח לנקום את דמם של עבד אל-רשיד ראזי מנהיג הקיצונים המוסלמים ושל 75 מנאמניו שנהרגו במתקפה על המסגד.
אוסאמה בן לאדן מנסה ללא ספק לנצל את מצבו הפוליטי הרעוע של נשיא פקיסטן. אין שום חדש באיומים על חייו של מושארף, כבר בעבר היו כמה נסיונות להתנקש בחייו של נשיא פקיסטאן וגורמי הביטחון הפקיסטנים משוכנעים שנסיונות אלה יימשכו בעתיד. הבחירות לנשיאות המדינה ייתקימו ב-6 באוקטובר ובמקביל לאיומים על חייו של הנשיא מושארף עתרו כמה ארגונים אזרחיים לבית המשפט העליון של פקיסטן בדרישה שלא לאפשר למושארף להציג את מועמדותו כל עוד הוא משמש כמפקד הצבא. מושארף הודיע בתגובה כי הוא יקבל כל פסיקה של בית המשפט. קיומן של הבחירות הדמוקרטיות בפקיסטן הוא חיוני גם למלחמה בטרור. ארגון אל קאעדה מעוניין ליצור מצב של אנדרלמוסיה וכאוס בתוך פקיסטן כדי שיוכל להיכנס לתוך הוואקום שיווצר ולפעול באין מפריע.
אוסאמה בן לאדן רוצה למנוע את המשך שלטונו של פרבז מושארף בכל מחיר. הוא יודע היטב שהעולם המערבי בראשותה של ארה"ב מעוניין מאוד בהמשך שלטונו של מושארף שבו הם רואים שותף פעיל למלחמה בטרור של אל-קאעדה. הנשיא מושארף עצמו מצפה לסיוע אמריקני נרחב יותר כמו הספקת מסוקי קרב וציוד מיוחד לראיית לילה כדי שיוכל להלחם באופן יעיל יותר בפעילי האסלאם הקיצוני המאיימים על שלטונו.
פרבז מושארף הודיע על סיום השלטון הצבאי במדינה ובכך הוא מקיים צו של בית המשפט שקבע כי השלטון הצבאי לא יימשך יותר משלוש שנים. מושארף מנסה להפגין את רצונו המלא בדמוקרטיה והוא מוכן לפרוש מראשות הצבא אם ייבחר מחדש. כזכור הנשיא מושארף עלה לשלטון בהפיכה צבאית ב-1999. פרבז מושארף מפגין ביטחון עצמי רב והוא משוכנע כי ינצח בבחירות. גורמי מודיעין מערביים מעריכים כי אם ינסה ארגון אל-קאעדה לשטוף את פקיסטן בגל של פיגועי טרור כדי לשבש את הבחירות ואת אפשרות נצחונו של מושארף לא יהסס הנשיא הפקיסטני להכריז על מצב חירום שיימשך זמן רב למרות ההתנגדות הצפוייה של האופוזיציה.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר