יום ראשון, 9 בספטמבר 2007

אוסאמה בן לאדן חוזר

אוסאמה בן לאדן לא מחמיץ שום הזדמנות להזכיר לאמריקנים את הטבח הנורא שעשו אנשיו במגדלי התאומים בניו יורק לפני שש שנים. בן לאדן נעלם ממרקעי הטלוויזיה ואת מקומו בשלוש השנים האחרונות תפס סגנו איימן אל-זוואהירי, בעקבות כך נפוצו שמועות כי בן לאדן חולה במחלה קשה או אפילו מת. לכן את הופעתו המחודשת של אוסאמה בן לאדן בסוף השבוע על המרקעים, באמצעות קלטת הווידאו ששלח, יש לראות בראש ובראשונה כמסר לכל פעילי אל-קאעדה בעולם כי בן לאדן חי וכי לא נטש את משימתו להשליט את האסלאם בכל רחבי העולם.
אוסאמה בן לאדן לא השמיע שום מסר חדש בקלטת הוידיאו החדשה שהפיץ. התוכן היה אותו התוכן המוכר שמטרתו להשפיע על דעת הקהל האמריקנית בדיוק ביום השנה השישי לציון הפיגועים במגדלי התאומים בניו יורק. הוא קרא לאמריקנים להמיר את דתם לאסלאם ותקף את השיטה הקפיטליסטית. את המטרה הנוספת של בן לאדן בהופעתו המצולמת אפשר לראות בעיתוי פרסומה של הקלטת. בן לאדן מנסה לשכנע את האמריקנים כי המלחמה בעיראק היא לשווא על רקע הוויכוח המתלהט בין הנשיא בוש לדמוקרטים על הטעם בהמשך שהייתו של הצבא האמריקני בעיראק. האם הציבור האמריקני יושפע מקלטת זו באופן שבו רוצה בן לאדן להשפיע עליו? להערכתי לא.
הצילומים החדשים של אוסאמה בן לאדן רק יעוררו מחדש את הזיכרון הקולקטיבי של האמריקנים ויגרמו להזדהות לאומית עם ממשל בוש שהציב כמטרה ראשונה את המלחמה בטרור העולמי ולכידתו של בן לאדן. הנשיא בוש עשוי לזכות בנקודות נוספות בדעת הקהל האמריקנית, בעקבות פרסום הקלטת. בוש טוען כבר תקופה ארוכה כי ארה"ב ממשיכה במלחמה בעיראק כדי לבלום את ארגון אל-קאעדה וכי אם החיילים האמריקנים לא יילחמו בארגון הזה על אדמת עיראק הרי שבתוך זמן קצר הם ייאלצו להלחם באנשיו על אדמת ארצות הברית. הנשיא בוש זוקף לזכותו את העובדה שבמשך שש השנים האחרונות לא הצליח ארגון אל-קאעדה לתקוף מטרות בארצות הברית וכי הוא נלחם בחיילים האמריקנים רק בעיראק ובאפגניסטן.
בן לאדן הצליח בהופעתו הטלוויזיונית המחודשת רק במשימה אחת להזכיר לעולם כי למרות פרס ה-50 מליון דולר על ראשו לא הצליח עד עכשיו שום אדם או שום ארגון ביון כלשהו ללכוד אותו. המשימה הזו עדיין מונחת על סדר היום הלאומי האמריקני וספק רב אם הנשיא בוש יצליח לפרוע את החוב הזה לפני שהוא יסיים את כהונתו בבית הלבן.

צילום: מתוך בקלטת הוידיאו החדשה

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר