יום ראשון, 12 באוגוסט 2007

שקט תעשייתי" עם ירי טילי קסאם לעבר ישראל"

החמאס הצליח להשליט סדר ברצועת עזה באמצעות כוחו הצבאי אך במקביל הוא משליט אוירת טרור ופחד על התושבים. למרות מאמציו להפגין, בעיקר כלפי חוץ, כי הוא בעל הבית אין החמאס מונע את ירי טילי הקסאם לעבר ישראל. החמאס העביר כמה מסרים לארגון הג'האד האיסלאמי שהוא, כיום, הגוף העיקרי היורה את הטילים לעבר ישראל, להפסיק את הירי, אך לא עשה דבר לאכוף בשטח את בקשתו זו. זאת ועוד, בימים האחרונים היו עימותים אלימים, מלווים בירי, בעיקר בשכונות שג'עיה וזיתון בעיר עזה, בין פעילי החמאס לפעילי הג'האד האסלאמי ובהם נהרגו ונפצעו פעילים משני המחנות. ח'אלד אלבטש מבכירי ארגון הג'האד האיסלאמי ברצועה ניסה להמעיט מחשיבות ההתנגשויות ואמר, השבוע, כי מדובר ב"אי הבנה" אולם, הוא מתח ביקורת על החמאס בצורה אחרת באומרו כי "ההכרעה הצבאית של החמאס ברצועת עזה פגעה בבעיה הפלסטינית". זו היתה למעשה הפעם הראשונה שארגון הג'האד האיסלאמי מתח ביקורת פומבית על החמאס. למרות זאת לא היתה תגובה של החמאס. החמאס רוצה לשמור על "שקט תעשייתי".
החמאס לא רצה להחריף את העימות והעדיף להתפייס עם ארגון הג'האד. נציגי שני הארגונים נפגשו שלשום ופרסמו גילוי דעת משותף שבו קראו לכל הפלגים לגלות אחריות משותפת ולהתמודד יחדיו עם נסיונות ארה"ב וישראל לחסל את הבעיה הפלסטינית.
הנה, בעוד החמאס רודף בגלוי את פעילי הפתח ברצועה ומחסלם הוא מעדיף שלא להתעמת עם הפלגים הקיצוניים המבצעים פיגועים נגד ישראל ולהגיע עימם להבנות. הבנות אלה כוללות בין היתר מתן "אור ירוק" להמשך ירי טילי הקסאם לעבר ישראל.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר