יום ראשון, 22 ביולי 2007

נאיף חוואתמה ביטל את ביקורו ברמאללה-לא הפסדנו שום דבר

רמאללה

סירובו של נאיף חוואתמה, מנהיג ארגון "החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין", לבוא לביקור ברמאללה הציל את כבודה של ממשלת ישראל. ראש הממשלה אהוד אולמרט דחה את בקשתו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס לאפשר את חזרתו של חוואתמה, לצמיתות, לשטחים ואישר רק ביקור של שבועיים לצורך דיוני המועצה המרכזית של אש"פ.
חוואתמה הודיע כי לא יגיע. "אחזור לשטחים כשממשלת אולמרט תפסיק את התרגילים שלה וכשחזרתי לא תהייה מותנית בשום תנאי "אמר חוואתמה לכתב השבועון "כל אלערב". נאיף חוואתמה, יש לאמר, הוא עקבי. גם ב1999 כשראש הממשלה דאז, אהוד ברק, אישר לו לבקר ברמאללה,דחה חוואתמה את האישור באותם הנימוקים.
חוואתמה רואה, בחזרתו לשטחים ללא תנאים, את מימוש זכות השיבה. "זו זכות קדושה" הוא מסביר.אין להצטער על כך שלא הגיע. מדובר במנהיג ארגון טרור שדם רב של ישראלים על ידיו. חזרתו לשטחים לא היתה מחזקת, ממילא, את מחמוד עבאס שכן נאיף חוואתמה הוא מן המתנגדים הבולטים להסכם אוסלו. טוב שבסופו של דבר לא נוצר התקדים של "מתן פרס לטרור". ישראל צריכה לעודד גורמים פלסטינים מתונים בכל דרך. ארגון" החזית הדמוקרטית"שבראשו עומד חוואתמה פירסם השבוע הודעה על זכותם של הפלסטינים להמשיך בהתנגדותם לכיבוש. פעילותו של חוואתמה, לו הגיע לשטחים, היתה מתמקדת בכיוון הזה ולא בדרך ההדברות וההתמתנות.לא הפסדנו שום דבר.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר