יום ראשון, 15 ביולי 2007

חששות בארגון הפתח מהעסקה לשחרורו של גלעד שליט

בארגון הפתח חוששים כי כל התקדמות במשא ומתן על שחרורו של גלעד שליט תפגע באסירים הבטחוניים המשתייכים לארגון. החשש נובע מכך שארגון החמאס שאיבד את הרוב שהיה לו בפרלמנט הפלסטיני(המועצה המחוקקת)בגלל שארבעים חברי פרלמנט של הארגון עצורים בישראל, ישאף , בראש ובראשונה ,לשחרר אותם במסגרת העסקה על שחרורו של גלעד שליט.
חברי הפרלמנט של חמאס, החרימו השבוע , את ישיבת הפרלמנט שתוכננה לרגל המושב השני מחשש שהעדרות חבריהם העצורים מן הישיבה, תסייע לחברי הפתח להשיג רוב בישיבה. המצב הזה הוא גרוע ביותר לחמאס והוא יישאף לתקנו במהירות ייתכן על ידי האצת המגעים לעסקה עם ישראל על שחרור החייל החטוף גלעד שליט, מי שעלול להפסיד הם אסירים בטחוניים מהפתח שכן החמאס עלול לתת עדיפות לשחרור אנשיו לפני כל אסיר אחר.
בפתח רוצים לראות עסקה "נקייה ומכובדת" ללא אינטרסים מפלגתיים במסגרתה ישוחררו אסירים בטחונים שעצורים זמן רב בכלא הישראלי, אסירות , נערים וחולים.
אשרף אל עג'רמי השר הממונה מטעמו של אבו מאזן על נושא האסירים קרא השבוע לישראל לשחרר מספר גדול של אסירים בטחוניים ,ללא תנאים ,ובתוכם אסירים תושבי מזרח ירושלים ואסירים מקרב ערביי ישראל כדי להשפיע על דעת הקהל הפלסטינית לחיוב ולתמיכה בתהליך השלום.
גורמי הבטחון בישראל מתנגדים לרעיון זה,ישראל גם לא קיבלה עד כה ,את דרישות החמאס בענין שחרור של גלעד שליט.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

Oi, achei teu blog pelo google tá bem interessante gostei desse post. Quando der dá uma passada pelo meu blog, é sobre camisetas personalizadas, mostra passo a passo como criar uma camiseta personalizada bem maneira. Se você quiser linkar meu blog no seu eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. (If you speak English can see the version in English of the Camiseta Personalizada. If he will be possible add my blog in your blogroll I thankful, bye friend).

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר