יום ראשון, 15 ביולי 2007

מצרים נוקטת מדיניות זהירה ביחס לעימות בין הפתח לחמאס

משלחת פלסטינית רמת דרג ביקרה לאחרונה בקהיר.המשלחת שכללה בכירים בארגון הפתח כמו אחמד קריע ראש הממשלה לשעבר ,יאסר עבד רבו מזכיר הועד הפועל של אש"פ ורוחי פתוח יו"ר הפרלמנט לשעבר נפגשה עם עמר סלימאן ,שר המודיעין המצרי ובפיה מסר מהנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס כי איננו מעוניין, בשלב הזה, בשום דיאלוג עם החמאס.
מחמוד עבאס רואה בחידוש הדיאלוג עם החמאס "מתן פרס להפיכה הצבאית שעשה הארגון ברצועת עזה". מצרים מודעת היטב למתיחות הנמשכת בין הפתח לחמאס והיא נמנעת מללחוץ על הנשיא הפלסטיני לחדש את הדיאלוג עם החמאס. בעבר אירחה מצרים כמה וכמה מפגשי הדברות בין הפתח לחמאס אך המצרים נמנעים מלזמן , לקהיר ,את שני הצדדים מחשש שהזמנה כזו רק תשיג תוצאה הפוכה כשהנשיא הפלסטיני יידחה אותה על הסף.
בינתיים נפוצות שמועות כי גם חאלד משעל ראש הלשכה המדינית של החמאס מעוניין לבקר בקהיר כדי להסביר את עמדת ארגונו. מצרים עדיין מעכבת את חזרת המשלחת הבטחונית שלה לרצועה , כזכור המשלחת עזבה את עזה מייד לאחר שהחמאס השתלט על הרצועה לפני חודש. המשלחת הזו עסקה, בין היתר, במאמצי תיווך כדי להביא לשחרורו של גלעד שליט.
מצרים ,אם כן , "יושבת על הגדר" בכל הקשור במדיניותה כלפי הפלסטינים. היא מודעת היטב לחולשתו של אבו מאזן. הנשיא מובארק שלפני כחודש מיהר וקרא למהלך השתלטות החמאס על הרצועה "הפיכה", נוקט כעת מדיניות זהירה יותר תוך נסיון לשמור על נייטרליות עד שיתבררו פני הדברים.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר