יום שני, 16 ביולי 2007

החמאס תכנן לחסל את אבו מאזן כדי לסלול את דרכו של חאלד משעל להנהגת העם הפלסטיני

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס הודיע בראיון שפרסם העיתון המצרי "אלאהראם", לפני כמה ימים , כי ועדת החקירה שמינה לבדוק את האירועים האחרונים ברצועת עזה תפרסם את מסקנותיה בסוף החודש. הוא האשים את החמאס בתכנון מדוייק של האירועים כולל המזימה להתנקש בחייו.
בנאום שנשא מחמוד עבאס בפני המועצה המרכזית של אש"פ ברמאללה, בסוף חודש יוני , סיפר הנשיא הפלסטיני כי תכנן לבקר בעזה אך קיבל מידע ממנגנוני הבטחון שלו כי החמאס הטמין מטען חבלה גדול על ציר צלאח א-דין, הציר המרכזי שבו היה אמור לעבור. למרות זאת , סיפר עבאס ,ירדתי לרצועת עזה שם נמסרה לידי קלטת שבה מתועדים שישה אנשים מהחמאס כשהם מכינים מטען גדול במשקל מאתיים וחמישים ק"ג וגוררים אותו מתחת לפני הקרקע.בקלטת מתועדים האנשים כאומרים: "זה עבור אבן מאזן".
הנשיא הפלסטיני שלח את הקלטת אל חאלד משעל ראש הלשכה המדינית של החמאס בדמשק,אך הוא הכחיש לחלוטין כל קשר של חמאס לענין. מחמוד עבאס מאשים את חאלד משעל כי הוא היה בסוד המזימה להתנקש בחייו וכי הוא זה שאמור היה לתת את האישור הסופי לפעולה.
את המסר הזה והקלטת שלח הנשיא הפלסטיני אל מנהיגי מדינות ערב ואל כמה מנהיגים זרים. הצילומים גם שודרו בטלויזיה הפלסטינית הנשלטת בידי אש"פ.
מקורות מקורבים לנשיא הפלסטיני מספרים כי אבו מאזן "לקח קשה" מאוד את הנסיון להתנקש בחייו והושפע מאוד ממעשי הרצח של החמאס ברצועה ופגיעתם והתנכלויותיהם לפעילי הפתח.
הנשיא הפלסטיני מסרב בתוקף לחדש את הדיאלוג עם החמאס. הוא הודף בנחישות את כל מאמצי התיווך של מדינות ערב ומעמיד שורה של תנאים קשים לחידוש ההדברות כמו החזרת המצב לקדמותו ברצועה , התנצלות של החמאס בפני העם הפלסטיני ובפני אש"פ
ועוד.
אין ספק שלנסיון של החמאס לפגוע אישית בנשיא הפלסטיני השפעה רבה על החלטותיו של אבו מאזן. אין זה סוד שמנהיג החמאס , חאלד משעל ,מתכנן להשתלט על אש"פ ולהפוך למנהיג העם הפלסטיני. אבו מאזן רואה עצמו כיורשו של יאסר ערפאת וממשיך דרכו והוא איננו מתכוון לוותר.לפיכך יש להניח כי נסיון החמאס לחסלו לא היה הנסיון האחרון , גם הנשיא הפלסטיני יודע זאת.

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר