יום רביעי, 11 ביולי 2007

מחמד א-סנוואר הוא האחראי לחטיפתו של גלעד שליט


מקורות בחמאס מדווחים על רצונה של התנועה לסיים את המשא ומתן עם ישראל ,על שחרור האסירים הבטחוניים תמורת החייל החטוף גלעד שליט לאחר שחרורו המוצלח של כתב הבי. בי.סי אלן ג'ונסטון.
המשלחת הבטחונית המצרית אמורה לשוב , בקרוב , לרצועה כדי להמשיך את התווך בין ישראל לחמאס, אולם ,עופר דקל, שליחו של ראש הממשלה לעניני שבויים ונעדרים , כבר מנהל מגעים ישירים על העסקה עם הנהגת החמאס העצורה בכלא "הדרים" בישראל. אחד האסירים הבטחוניים הבכירים של החמאס שזוכה לתשומת לב ישראלית מיוחדת הוא , על פי מקורות פלסטינים , יחיא א-סנוואר. לדברי המקורות הפלסטינים, אחיו של אסיר בטחוני זה, הוא האיש שפיקד על מבצע חטיפתו של החייל גלעד שליט ושמו מחמד א-סנוואר המכונה "אבו אברהים".
מחמד א-סנוואר,יליד 75, אחד המבוקשים על ידי ישראל,הוא המפקד הצבאי מטעם החמאס באיזור חאן יונס. א-סנוואר ישב בכלא הישראלי תשעה חודשים ועוד שלוש שנים בכלא של הרשות הפלסטינית בשל פעילות בחמאס. כבר ב1999 הוא היה מעורב בנסיון לחטוף חיילים ישראלים ביחד עם מחמד דף שתכנן את חטיפתו של החייל נחשון וקסמן ז"ל.
על פי אותם מקורות פלסטינים, מחמד א-סנוואר ,עומד על כך שהעסקה תכלול את שחרורו של אחיו,יחיא. יחיא א-סנוואר היה בין מייסדי הזרוע הצבאית של החמאס, הוא הקים את מנגנון הבטחון של הארגון ,בסוף שנות השמונים,שכונה בשם "מג'ד".מנגנון זה התמחה בחיסול משתפי פעולה עם ישראל והיווה את הבסיס להקמת הזרוע הצבאית "עז א-דין אלקסאם".
החמאס משוכנע ששחרור האסירים הבטחוניים תמורת גלעד שליט, יחזק עוד יותר, את מעמדו ברחוב הפלסטיני ואת שלטונו ברצועת עזה.

מאת:יוני בן מנחם

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר