יום רביעי, 11 ביולי 2007

החמאס מטיל צנזורה על דיווחי העיתונות האלקטרונית מרצועת עזה

גורמי ההסברה במשרד החוץ הישראלי ניסו בשבוע האחרון למצוא עדויות מצולמות של הזוועות שעשה החמאס ברצועת עזה אולם ללא הועיל. החמאס הטיל צנזורה מוחלטת על העיתונאים הפלסטינים והזרים ברצועת עזה. למעשה הארגון שולט בכל תמונה היוצאת מהרצועה ובכך הוא מצמצם את הפגיעה בתדמיתו בעולם.
במהלך השתלטות החמאס על הרצועה, פגעו פעיליו באנדרטה על-שם החייל האלמוני בעיר עזה ונתצו אותה ממש כשם שבזמנו, נתצו העיראקים, את פסלו של סאדם חוסיין בבגדאד. כמו-כן התנכלו אנשי החמאס למנזר "אלוורדיה" בעיר עזה, הציתו את הכנסיה הלטינית בעיר ואף תלשו תליון עם צלב מצווארו של נוצרי, תושב עזה.
חומר מצולם של האירועים האלה יכול היה לשרת את ההסברה הישראלית אך הוא איננו בנמצא, גם ההוצאות להורג של פעילי פתח, העינויים שעברו והתעללויות בגופות בידי פעילי חמאס אינם מתועדים ויזואלית. על-כך אפשר ללמוד רק מסיפורים של עדי ראיה פלסטינים החוששים להזדהות ולהצטלם.
בינתיים מחפשים הפלסטינים "אשמים" להדרדרות הבטחונית ברצועת עזה. כמובן שגם התקשורת אשמה במצב, גורמים פלסטינים מאשימים את תחנות הרדיו המקומיות ברצועה (12 במספר) בליבוי היצרים והסכסוכים בין הפלגים השונים.
לטענתם תחנות רדיו אלה שמשו "שופר" של הפלגים השונים ושידרו ידיעות כוזבות והסתה בעיקר בכל מה שקשור לנסיבות מותם של תושבים פלסטינים.
התחנות "המגויסות" למאמץ המלחמתי הבין ארגוני התחרו ביניהן על מהירות פרסום המידע על חשבון האמינות העיתונאית.

מאת: יוני בן-מנחם

אין תגובות:

ראיונות וידאו עם יוני בן-מנחם

Copyright

כל הזכויות שמורות ליוני בן-מנחם © Copyright 2007-2008 Yoni Ben-Menachem
WWW.ARABEXPERT.CO.IL
תנאי השימוש באתר